Ülo Toomsalu • 17. oktoober 2002 kell 6:23

EPL: Tööandja peab parimaks soodustuseks firmapidu

Soodustused, mida töötajatele kõige sagedamini palga kõrvale pakutakse, on ühisüritus, ametiauto ja mobiiltelefoniarve kinnimaksmine.

Neljandikus kahesajast Fontese palgauuringu küsitluses osalenud ettevõttest üle Eesti makstakse töötajatele kindlat lisatasu ? jõulupreemiat, kolmeteistkümnendat palka vms. Pikaajalist preemiat ehk preemiat kahe kuni viie tööaasta tulemuste põhjal maksab viis protsenti firmadest.

Nagu varasemates samalaadsetes uuringutes välja on tulnud, peavad tööandjad ühisürituste korraldamist endiselt soodustuseks number üks. Kui ametiautot pakub 81 ja tasuta mobiilikõnesid 80 protsenti vastanutest, siis pidusid korraldab töötajate ergutamiseks tervelt 96 protsenti firmadest.

Enamasti tähendab ühisüritus firma jõulupidu, suve- või talvepäevi, ühislõunat. Kui eelmisel aastal korraldasid firmad keskmiselt kaks ühisüritust aastas, siis tänavu kolm.

Eesti Päevalehe küsitletud firmade töötajad samamoodi ei arvanud. ?Firmaürituste korraldamine peaks tööandjale olema sama elementaarne nagu palgapäeval raha maksmine,? ütles rahvusvahelises firmas töötav Kärt. ?Kui tööandja nimetab seda soodustuseks, siis lõhnab asi selle järgi, et ei viitsita töötajatele suurt mõelda.?

Hetkel kuum