Ülo Toomsalu • 22. oktoober 2002 kell 6:22

PM: Haapsalu pensionärid tulid valima ostukaartidega

Haapsalus üritasid pensionärid vähemalt ühes valimisjaoskonnas hääletamisele pääseda vanade ostukaartidega.

Ainuüksi Haapsalu 2. valimisjaoskond puutus pühapäeval kokku kahe vanainimesega, kes arvasid, et valida saab ka vanast ajast järele jäänud ostukaartidega, millel pilt ja nimi peal nagu igal teiselgi dokumendil.

Valimisjaoskonna esimees Liivi Ollino rääkis Postimehele, et need kaks erineval ajal valima tulnud pensionäri olid üllatunud, kui kuulsid, et nad ostukaardiga oma häält andma ei pääse.

Ostukaardid olid neile alles jäänud üheksakümnendate aastate algusest, kui neid inimestele terves Eestis söögi, joogi ning tarbekaupade ostmiseks välja kirjutati. Selle sinakat värvi ning kiletatud kaardita oli tookord poest raske midagi saada.

?Probleeme meil nende pensionäridega siiski ei tekkinud,? ütles Ollino. ?Selgitused ära kuulanud, läksid nad koju, tulid hiljem passidega tagasi ja pääsesid valima nagu kõik teisedki.?

Ollino ei osanud eile öelda, kas ostukaartidega valijaid oli ka mujal jaoskondades. Küll aga tuli temal oma jaoskonnas kokku puutuda veel ka inimestega, kes üritasid valima pääseda üliõpilaspiletite või passidega, millel kehtivusaeg läbi. ?Kõik need juhtumid olid siiski küllaltki harvad ning üldiselt Eesti inimene ikka teab, millise dokumendiga ta valima pääseb,? lausus Ollino.

Hetkel kuum