Ülo Toomsalu • 25. oktoober 2002 kell 6:11

PM: Tallinna linnavalitsus säilitab kohajaotuse

Kaksikliit jätab Tallinnas linnapea koha Keskerakonnale ning volikogu esimehe koha Reformierakonnale.

Nendel kohtadel on jätkamas Edgar Savisaar ja Maret Maripuu. Kummagi kandidatuur pole veel jätkamiseks ametlikult vormistatud, näiteks Keskerakonnal esitab linnapeakandidaadi nende fraktsioon volikogus. Mingeid teisi kandidaate praeguse linnapea ja volikogu esimehe asemele pole tõusnud, kirjutab Postimees.

Tallinna volikogule jääb alles üks aseesimehe koht, mis jääb Keskerakonnale.

Eile jätkunud pealinna koalitsioonikõnelustel leppisid pooled veel kokku, et mõlemad parteid saavad Tallinna linnavalitsuses kolm abilinnapea kohta, nagu oli ka senises linnavalitsuses. Kuid nende ülesanded ja tegevusvaldkonnad võivad ümber jaotuda. Näiteks tahab Keskerakond abilinnapea Vladimir Panovi kätte anda siiani reformierakondlasest Toivo Ninnase alluvuses olnud tee-ehituse.

Eile selgus ka, et linnaosavanema kohtadest jääb neli Kesk- ja sama palju Reformierakonnale

Kõneluste delegatsioonide valmiskirjutatud koalitsioonilepe koosneb ca 95% ulatuses Reformierakonna ja Keskerakonna valimiste eel avaldatud platvormidest. Lepe kirjutatakse alla täna.

Suurim opositsioonijõud volikogus, Res Publica fraktsioon koguneb esimest korda isekeskis pühapäeval, et arutada ka seda, kas on mõtet esitada Tõnis Paltsi volikogu esmaspäevasel hääletusel ametlikult linnapeakandidaadiks.

Hetkel kuum