28. oktoober 2002 kell 10:43

Põhjala börsid: head kvartalitulemused toovad investorid börsile

Senini avaldatud normaalsed III kvartali majandustulemused on täna Põhjala börsidel andnud tõuke laiahaardeliseks tõusuks.

Investorid, kelle arvates kaubeldakse aktsiatega ikka veel alla nende õiglast väärtust, on saanud jõudu ka reede USA börsidel päeva lõpus toimunud spurdist.

Kella 12:30 paiku olid nii Stockholmi kui Helsingi börsi aktsiaid keskeltläbi paari protsendiga plussis.

?Ettevõtete tulemused on olnud paremad kui eelnevalt loodeti ja me näeme selle tulemust täna ka börsil,? ütles uudisteagentuurile AFX üks Rootsi turu strateeg.

?Sel nädalal avaldatakse palju makromajandusuudiseid ja need otsustavad kuhu me edasi liigume,? lisas ta.

Maaklerite sõnul on investorid jõudnud sinna staadiumisse, kus nad hakkavad kaaluma kas aktsiate tõusutee on kindel või ei.

Ericsson ja Nokia olid kella 1230 tõusnud vastavalt 6,8% ja 4,0%, tasemeni 7,05 Rootsi krooni ja 17,45 eurot.

Nokiat hoiab maaklerite sõnu reedel investeerimispangalt UBS Warburg taaskinnitamist leidnud ostureiting kui ka 19-20 euroni ulatuv hinnasiht.

Möödunud reedel oma korralikest kvartalitulemustest raporteerinud telekomiettevõttele Sonera jättis Deutsche Bank reitingu ?osta? peale hinnasihiga 5,6 eurot.

Aktsia liikus 12:30 tasemel 4,92 eurot ehk 0,4% plussis.

Eestiski tegutseva Nordea panga aktsia liikus samal ajal 4,21 eurol ehk 4,2% kõrgemal möödunud reedesest sulgemishinnast.

Investeerimispank Goldman Sachs küll kärpis panga 2003. aasta prognoose, kuid jättis aktsia reitingu samaks, lootes et aktsia liigub niisama hästi-halvasti kui turg tervikuna (market-perform).

Hetkel kuum