Peeter Stamberg • 29. oktoober 2002 kell 8:18

Pikk grillimishooaeg kasvatas Rakvere Lihakombinaadi käivet

Rakvere Lihakombinaat teatas Tallinna börsile, et ilus suvi ja erakordselt pikk grillimishooaeg tagasid rekordilised suvetoodete müügid.

Rakvere Lihakombinaadi Grupi 9 kuu konsolideeritud kasum oli 59,2 mln krooni, võrreldes aasta varasemaga vähenes kasum 4%.

Grupi 9 kuu käive kasvas võrreldes aasta varasemaga 17,5% võrra 914,5 mln kroonile.

Rakvere Lihakombinaadi sõnul on positiivne majanduskasv koos tarbimise tõusuga on kaasa aidanud liha ja lihatoodete tarbimise suurenemisele kõigis Baltimaades.

Ettevõtte kirjutab börsiteates, et märgatavalt on kasvanud sea- ja linnuliha müük, veiseliha tarbimine on püsinud eelmise aasta tasemel.

Müügikäive on tõusnud ja turuosad nii Eestis, Lätis kui ka Leedus. Jõuliselt on kasvanud valmistoodete müük.

Grupi suuremad investeeringud on tehtud emaettevõttesse Rakvere Lihakombinaati ja investeeringute põhieesmärgiks on saada EU tunnustus.

Rakvere Lihakombinaadi sõnul olid 9 kuu tulemused vastavuses püstitatud eesmärkidega.

Juhtkonna hinnangul jätkub aasta lõpus ettevõtte positiivne areng vastavalt püstitatud eesmärkidele. Ettevõte plaanib müügimahtude ja turuosade kasvu kõikides Balti riikides. Jaekaubanduse struktuuri muutused võivad suurendada ettevõtte krediidiriski, kuid võimalikud ostjate maksevõimetusest tulenevad kulud ei avalda siiski märkimisväärset mõju grupi tulemustele.

Hetkel kuum