Ülo Toomsalu • 31. oktoober 2002 kell 6:33

PM: Majatäis Tallinna elanikke sõdib sähviva hiidekraaniga

Kaubamaja ristmikul pulseeriva hiiglasliku reklaamiekraani omanik ei kavatse seda maha võtta ja süüdistab vastas asuva maja elanikke raha nõudmises.

Eile keeldus Tallinna linnavalitsus pikendamast Kaubamaja ristmikul, Gonsiori ja Laikmaa tänava nurgal särava ligi 30 ruutmeetri suuruse valgusdioodekraani reklaamiluba. Põhjuseks on reklaami vastas asuva Gonsiori 3 maja elanike kaks aastat kestnud kaebused hiigelekraani vastu, mis sähvib reklaamklippe näidates agressiivselt eredat valgust ning muudab õhtuti 60 meetri kaugusel asuva maja 18 korteris olemise diskobaari sarnaseks, kirjutas Postimees.

Linnavalitsuse väitel näitab ekraan juba pool aastat reklaamklippe ebaseaduslikult, sest reklaamiluba oli reklaamifirmale OÜ Balterex Meedia antud vaid tänavu 1. maini. Kuna Kesklinna valitsus luba ei pikendanud, on valgusreklaam tänaseni üleval ebaseaduslikult. Vahepeal on firma taotlenud korduvalt loa pikendamist, millest linn on keeldunud.

Abilinnapea Toomas Vitsut ütles ajakirjanikele, et firma pöördus linnavalitsuse poole väitega, et Kesklinna vanem on piiranud nende ettevõtlusvabadust. ?Linnavalitsus arutas vaidlusküsimust ja leidis, et arvestada tuleb ka elanike õigustega,? lausus Vitsut.

Maja elanik ja korteriühistu juhatuse liige Veikko Korjus ütles, et ekraani intensiivse valguse vastu ei aita kui tahes paksud kardinad, sest ikka saadavad sähvatused elanike und.

Valgustahvli peremees OÜ Balterex Meedia pole nõus reklaamiloast ilmajäämisega. Firma juhatuse liige Jaanus Paas ütles, et kuna nad on veendunud, et Tallinna linn on oma pädevust reklaamialase tegevuse piiramise osas ületanud, siis esitab ta Tallinna halduskohtule taotluse linnavalitsuse korralduse seadusvastaseks tunnistamiseks ning tekkinud kahjude väljamõistmiseks.

Paasi väitel on linnavalitsuse korraldus seadusvastane, sest viited ekraani terviseohtlikkusele on paljasõnalised, ebamäärased ja tõendamata. Paas ütles, et probleem on tekkinud hoopis seetõttu, et Balterex Meedia ei tulnud vastu korteriühistu Gonsiori 3 ja 5a ettepanekutele maksta neile reklaami hoidmise eest 1,5 miljoni krooni suurust kompensatsiooni.

Hetkel kuum