Ülo Toomsalu • 7. november 2002 kell 6:19

PM: Linn viskab kooli segavad firmad tänavale

Tallinna haridusamet kavatseb visata Pühavaimu ja Vene tänava nurgal asuvast majast välja Vanalinna Hariduskolleegiumile jalgu jäävad erafirmad.

?Mul on sellest jamast kõrini - kui nad pole maja tähtajaks tühjaks teinud, pitseerime uksed kinni ja anname neile uue tähtaja, millal võivad asjadele järele tulla,? ütles Tallinna abilinnapea Rein Lang eile Postimehele.

Vaidlusalune hoonetekompleks aadressiga Vene 13 / Vene 15 / Pühavaimu 8 on rohkem kui 500 õpilasega Vanalinna Hariduskolleegiumi ja tulundusühingu Gals ühisvalduses. Gals on sõlminud allrendilepingud konjunktuuri ja konsultatsiooni rahvusvahelise õppekeskusega Emono-R ning keeltekooliga In Down-town.

Suvel teatas haridusamet Galsile, et lõpetab ühepoolselt aastaid kohtuvaidluse all olnud rendilepingu firmaga ning et Galsil on oktoobri lõpuni aega nende valduses olev majaosa vabastada.

Tallinna haridusameti juhataja Enn Kirsman ütles eile, et kui Gals pole ruume teisipäevaks vabastanud, pitseerivad linnaametnikud turvafirma töötajate juuresolekul kinni õppekeskusesse Emono-R ja keeltekooli In Down-town viivad uksed. ?Me ei hakka rentnike vara tänavale tõstma, vaid pitseerime uksed ja jätame teate, kelle poole asjade kättesaamiseks pöörduda,? lisas ta.

Ruumikitsikuses vaevlev hariduskolleegium tahab Galsi käes olevatesse ruumidesse klasse rajada ja muusikakooli teha.

Galsi tegevjuht Vladimir Volkov ütles eile Postimehele, et 12. novembriks keegi hoonest välja kolima ei hakka. Volkovi sõnul ei usu ta, et linn ähvardatud jõuvõtteid ka tegelikkuses ellu viima asub. ?Meil on seal oma turvameeskond, ei usu, et linn on nii teravast konfliktist huvitatud,? lisas ta.

Hetkel kuum