12. november 2002 kell 11:52

Phare programmi raames jõuab sel aastal Eestisse 400 mln krooni

Euroopa Liit toetab sel aastal ligi 400 miljoni krooniga Eesti ettevalmistusi liitumiseks EL-ga, teatas rahandusministeerium.

Rahandusminister Harri Õunapuu ja Euroopa Komisjoni Delegatsiooni juht Eestis John Kjaer allkirjastasid täna Euroopa Liidu Phare 2002. aasta rahvusliku programmi 2. osa finantseerimismemorandumi, mille raames toetab Euroopa Liit Eestis erinevaid projekte inimeste elukvaliteedi ja elukeskkonna parandamiseks ligi 400 miljoni krooni ulatuses.

Finantseerimismemorandumi allakirjutamisega lõpeb projektide ettevalmistusetapp ja algab elluviimine.

Allkirjastatava Eesti Phare 2002. aasta rahvusliku programmi 2. osa maht on 395 miljonit Eesti krooni, mis eraldatakse Eestile tagastamatu abina. Eesti avalik sektor kaasfinantseerib ülaltoodud investeeringuid ja tegevusi 173 miljoni krooniga.

Projektide põhieesmärgiks on aidata kaasa Euroopa Liidu seadusandluse paremale rakendamisele enne Eesti liitumist EL-ga ja tõsta Eesti inimeste elukvaliteeti ning parandada elukeskkonda.

Euroopa Liidu Phare 2002. aasta programmi 2. osa rahastab 19 projekti, mis on suunatud Eesti avaliku sektori toimimise parandamiseks läbi uute teadmiste ning ekspertabi vahendamise ning oluliste investeeringute erinevates valdkondades, samuti uute struktuuride loomisele tööhõive suurendamiseks regioonides ning olukorra parandamiseks keskkonna, põllumajanduse, kalanduse ning sotsiaalsfääris.

Hetkel kuum