Silva Männik • 12. november 2002 kell 12:36

Tervisekaitseinspektsioon: Tunnustamise lisadokumentatsiooni nõuded lihtsustuvad

Tervisekaitseinspektsioon taotleb toiduaineteettevõtete tunnustamise taotlustele lisanduva dokumentatsiooni lihtsustamiseks uut määrust.

Tervisekaitseinspektsiooni direktori asetäitja Mihhail Muzõtshin selgitas, et taotlus eri valdkondade ettevõtete tunnustamise dokumentatsiooni reguleeriva määruse tegemiseks esitati ministeeriumile juba septembris. Selle alusel peaks nõutav dokumentatsioon varieeruma vastavalt ettevõtte riskiastmele. ?Kui näiteks on tegu vaid väikese kioskiga, kus müüakse kommi ja teepakke, siis pole erilist lisadokumentatsiooni vaja, piisab vaid avaldusest,? selgitas ta. ?Kõik on sellest väga huvitatud ja loodame, et see läheb aasta alguseks ministeeriumist läbi.?

Uuest määrusest peaks siis ka sõltuma, kui pika lisaaja inspektor ettevõttele tunnustamistaotlusega kaasneva lisadokumentatsiooni korda seadmiseks annab, märkis Muzõtshin.

Kindlasti ei hakka võimaldatav lisaaeg sõltuma inspektsiooni töökoormusest, kinnitas ta. ?Meil oli valmis ka plaan, kuidas oma töödega ilma toiduseaduse muudatusteta aasta lõpuks valmis saada,? lausus ta.

Hetkel kuum