21. november 2002 kell 7:51

Börsiülevaade: korraliku börsipäeva ootuses

Kuna Euroopa börsidel oodatakse tehnoloogiasektori eesvedamisel täna positiivseid liikumisi võib ka Tallinna börsil täna korralik päev tulla.

Mõnevõrra peaks kasvama ka kauplemisaktiivsus, mis eile kukkus vaid 49 tehinguni.

Kuna kõik Tallinna börsi ettevõtted pole oma kolmanda kvartali majandustulemusi avaldanud võib hea õnne korral tulla täna midagi huvitavat ka sealt.

Tallinna börsil oli eile vaikne ning küllaltki stabiilne börsipäev. Endale omase joonega jätkasid börsi ühed aktiivseimad rekordipüstitajaid Merko Ehituse ja Viisnurga aktsia.

Ehituskontserni Merko Ehituse aktsia sulgus juba 79,80 kroonil ehk oma uuel kõigi aega kõrgeimal tasemel. Tõusu päevaga täpselt 2%. Väärtpaberi vastandiks oli Viisnurga aktsia, mille 28,95 kroonine sulgemishind oli madalaim tase pärast 2000. aasta 20. aprilli. Kaotust päevaga 2,6%.

Aastaga on mõlemad väärtpaberid liikunud Tallinna börsil omas suunas enim. Merko Ehituse aktsia 113% üles ning Viisnurga aktsia 33% alla. Tegelikult on aastaga läinud kehvemini veel XXL.EE aktsial, mis aasta aega tagasi veel börsil oli ja üle 3 krooni maksis, kuid mis peale pankrotti sisuliselt enam midagi väärt ei ole.

Viimase viie börsipäevaga 81,68 kroonilt 88,20 kroonini tõusnud Eesti Telekomi aktsia andis eile järele 0,7%, taandudes 87,62 kroonini.

Ka Hansapanga aktsia on oma viimase viie aasta kõrgeima taseme 224,69 krooni vahetusse lähedusse jõudes muutunud vaikseks. Eilseks sulgemishinnaks jäi väärtpaberil 222,65 krooni ja kaotuseks 0,1%. Ehkki Norma aktsia sulgemishind näitas eile 1,4%st plussi jäid väärtpaberi hinnanoteeringud päevaga praktiliselt muutumatuks.

Hetkel kuum