25. november 2002 kell 14:07

Õiguskeskus valib aasta kohtuniku, prokuröri ja advokaadi

Sihtasutuse Eesti Õiguskeskus eestvõttel toimuvad esmakordselt Eestis avalikud aasta kohtuniku, prokuröri ja advokaadi valimised.

Aasta kohtuniku, prokuröri ja advokaadi valimise eesmärgiks on tõsta esile klassikaliste õiguserialade parimad esindajad, kes on aasta jooksul silma paistnud oma kutseoskuste rakendamisel ning on avalikkuse ees oma ametit väärikalt esindanud. Konkursi eesmärgiks on ka näidata ühiskonnale läbi positiivsete näidete Eesti juristkonna osa demokraatliku riigi ülesehitamisel ja õigluse ning seaduslikkuse tagamisel.

Konkursi eripäraks võrreldes paljude muude ametkonnasiseste konkurssidega on asjaolu, et kandidaate aasta kohtuniku, prokuröri ja advokaadi tiitlile saavad esitada kõik täiskasvanud Eesti elanikud ja Eestis registreeritud juriidilised isikud.

Võitjad selgitab välja Eesti Õiguskeskuse poolt kokkukutsutud sõltumatu hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad nii Eesti juristkonna esindajad kui ka mittejuristidest lugupeetud ühiskonnaliikmed.

Aasta kohtuniku, prokuröri ja advokaadi tiitlite üleandmiseks korraldatakse Eesti Õiguskeskuse poolt detsembris pidulik tseremoonia.

Kandidaatide ülesseadmiseks tuleb saata kandidaadi nimi koos lihtsa põhjendusega ning esitaja andmetega Eesti Õiguskeskusesse e-maili teel aadressil lc@lc.ee hiljemalt 2. detsembriks.

Hetkel kuum