Ülo Toomsalu • 26. november 2002 kell 6:18

PM: Kontrolörid viisid ära korrektselt parkinud auto

Oma auto liikluseeskirja järgides ja tasu makstes parkinud ettevõtja avastas veerand tundi hiljem, et kontrolörid on lasknud sõiduki teisaldada.

Parkimiskontrolörid teisaldasid Heikki Ranniku Subaru Impreza ajal, kui mobiiliga alustatud parkimine oli juba kümme minutit kestnud. Rannik algatas mobiiliga parkimise eest tasumise siis, kui leidis mõni minut pärast auto parkimist klaasipuhastite vahelt vastava hoiatuskviitungi, kirjutab Postimees.

?Kahtlustan, et äravedajad vaatasid, et mu auto seisab endiselt tee ääres, ega hakanud parkimistasu maksmist uuesti kontrollima,? lausus ta.

Kuigi Rannik protestis oma Subaru äraviimise, pidi ta sellegipoolest maksma auto kättesaamiseks tasulisest parklast 525 krooni.

Karistusseadustiku muutumise tõttu tänavu 1. septembrist ei saa kontrolörid jätta trahvikviitungeid sõiduki klaasipuhasti vahele. Seetõttu tehakse parkimistrahv äraveetud autot tasulisest parklast kätte andes.

Tallinna liikluskorralduskeskuse parkimise kontrolli osakonna juhataja Ants Juhandi lubas, et juht saab makstud raha tagasi, kui asutuse uurimisel selgub, et sõidukit polnud põhjust ära vedada. Juhandi möönis, et teisaldajad võisid eksida, kuid enne, kui asi pole selgeks tehtud, ei saa lõplikku otsust süüdlase kohta langetada. ?Kuulame üle mõlemad pooled,? ütles Juhandi.

Otsuse langetamiseks on liikluskorralduskeskusel aega kuni 15 päeva.

Ranniku sõnul häiris teda ka see, et väärteoprotokolli on tema auto asukohaks märgitud vale maja esine. Sõiduk asus Pärnu maantee 28 ees, dokumentides on aga kirjas Pärnu maantee 30.

Hetkel kuum