Ülo Toomsalu • 26. november 2002 kell 6:14

PM: ?Laulukarussell? lükkub edasi ETV rahastamisprobleemide tõttu

Laste lauluvõistluse ?Laulukarussell? edasilükkamise põhjus on riigi soovimatus rahastada rahvustelevisiooni vastavalt arengukavale, leiab ETV.

ETV eilse teate kohaselt lükkub ?Laulukarusselli? uue hooaja algus poole aasta võrra edasi, sest rahvustelevisiooni 2004. aasta eelarve pole siiani selge, kirjutab Postimees.

Seniste plaanide kohaselt pidi 1,5 miljonit krooni maksev hooaeg käivituma tuleva aasta sügisel ning kestma 2004. aasta kevadeni.

ETV juhatuse esimees Ilmar Raag märkis, et ETV ei saa endale lubada kulukate projektide planeerimist, kuni järgnevate aastate sisstulekute suurus on teadmata.

Telejuhi sõnul peitub kogu probleemi laiem taust asjaolus, et ETV-l pole Euroopale omast stabiilset finantseerimissüsteemi ning ehkki Riigikogu on vastu võtnud rahvustelevisiooni arengukava, ei peegeldu see telejaama järgmise aasta eelarve projektis.

ETV tänavused kulud-tulud on Raagi andmetel 190 miljonit krooni. Tuleva aasta riigieelarve projektis on ETV-le ja Eesti Raadiole kavandatud 264,5 miljonit krooni, sellest umbes 180 miljonit televisioonile. Ringhäälingu arengukava täitmine nõuaks uuel aastal ETV ja Eesti Raadio tarbeks kokku aga 412 miljonit krooni.

Hetkel kuum