Ülo Toomsalu • 27. november 2002 kell 6:23

PM: Keskerakond kaalub dividendidele sotsiaalmaksu

Kevadised Riigikogu valimised võivad Keskerakonna võidu korral kaasa tuua ka dividendide sotsiaalmaksustamise ning ettevõtete tulumaksu.

Riigikogu keskerakondlasest liikme Olev Raju hinnangul on dividendide maksustamine sotsiaalmaksuga astmelise tulumaksu kehtestamise võimalik jätk, kirjutab Postimees.

?See välistab võimaluse, et firma omanikest töötajad tulumaksu vähendamiseks palga asemel endale firmast rohkem dividende võtaksid ja seeläbi vähem sotsiaalmaksu tasuksid,? ütles Raju. ?Kindlasti ei tohi lubada, et rantjeed teiste arvelt näiteks haigekassa hüvesid kasutaksid.?

Samuti tuleks Raju sõnul kaaluda ettevõtte tulumaksu uuesti kehtestamist. ?Me ei kavatse edaspidi toetada Soome, Rootsi, Taani või Saksa majandust ja sinna Eestist välja viidav raha tuleb igal juhul maksustada,? rääkis Raju. ?Investeeringud Eestis jäävad ilmselt maksuvabaks edaspidigi.?

Kaubandus-Tööstuskoja peadirektori Siim Raie sõnul on ettevõtlusele esmatähtis, et Eestis oleks stabiilne maksupoliitika.

?Riik ei tohi vaadata üksnes kulutusi ja otsida nende katmiseks vahendeid, vaid laiendama ka riigi tulubaasi, mille tagab soodne ettevõtluskeskkond,? rääkis Raie.

Tema arvates saab sotsiaalmaksuga maksustada vaid palkadena saadavat tulu. ?Dividende saab ettevõtja siiski selle eest, et on riskinud ja investeerinud firmasse oma raha,? märkis Raie.

Stabiilne maksupoliitika tagab Raie hinnangul Eestile piisavalt investeeringuid kiiremaks majandusarenguks.

Hetkel kuum