Andres Kärssin • 27. november 2002 kell 14:37

Reedel avab uksed Haabersti Citymarket

Kaubanduskontsern Kesko avab reedel Haaberstis Eesti esimese hüper-Citymarketi, mis läks maksma ligi 100 miljonit krooni.

Avatava Citymarketi suurus on 12 000 ruutmeetrit ning müügilolevate kaubaartiklite

arv ulatub 80 000-ni. Citymarketi direktor Riho Maureri sõnul võib Eestis tegutsevad Citymarketid võib jagada food- ja hüpermarketiteks. Neist esimesed pakuvad toidu- ning esmatarbekaupu, hüper-Citymarketite kaubavalikusse on lisandunud ka tööstuskaubad.

Haabersti kaupluse näol on tegu Eesti esimese hüper-Citymarketiga. Haabersti Citymarketi maja kuulub Kesko ja Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga (EBRD) ühisomandis olevale firmale Fiesta Real Estate ning selle ehitamine läks Kesko teatel maksma ligi 100 miljonit krooni.

Hoones tegutsevad ka apteegikett Apotheka, jäätisekohvik Spice Ice, Hallo telefonipood, keemilise puhastuse teenust pakkuv Mister Minit ja mitmed teised väikepoed.

Haabersti Citymarket on Tallinnas teine selle keti pood. Oktoobri alguses avatud Norde Centrumi Citymarketil on kahe tegutsemiskuu jooksul olnud Kesko hinnangul 1,5 miljonit kliendikontakti.

Lisaks tegutsevad Citymarketid ka Tartus ja Pärnus. Järgmise aasta jooksul loodab Kesko avada hüper-Citymarketi Lasnamäel Mustakivi ostukeskuses ja food-Citymarketi Kristiines.

Toidu- ja esmatarbekaupade müüja Kesko Food asutati Eestis aastal 1993,

müügitegevusega alustati aasta hiljem. Esimesed kuus aastat tegutsesettevõte K-Hulgimüügi nime all. Lisaks Citymarketitele opereeribKesko ka Säästumarketite keti ja kahe SuperNetto kauplusega Tallinnas.

Hetkel kuum