Ülar Lauk • 28. november 2002 kell 8:57

BusinessWeek'i edetabelis on 10. kohal Tele2

25.novembril avaldas ajakiri BusinessWeek 100 juhtiva kompanii nimekirja infotehnoloogia alal - IT 100.

10. kohale on seal varasemalt 93.kohalt tõusnud Tele2 (Rootsi).

Eesotsas on üllatuslikult arvutivõrkude kaitsega tegelevad ettevõtted. Tugeva progressi on teinud vene mobiilsideoperaatorid Võmpelkom ja MTS, kirjutab Kommersant.

Reitingu põhikriteeriumiks on sissetulekute ja kasumi kasv. Esiviisikusse sattusid vähetuntud, kuid kiiresti arenevad USA kompaniid CACI International Inc ja GTSI (1. ja 3.koht).

Reitinguliider CACI teenendab Pentagoni ja USA tsiviillennunduse föderaalse juhtimise arvutisüsteeme. Kompanii sai kahe kvartali jooksul 1,1 mld dollarit riigiga sõlmitud lepingute alusel.

GTSI, mis müüb 93% oma arvutitest USA valitsusele, kasum kasvas 3.kvartalis 56% 3,1 mld dollarini. Väljaande ekspertide arvates on antud kompaniide edu seletatav sellega, et nad aitavad USAl valmistuda sõjaks.

Taas on reitinguliidrite hulgas telekomi ja internetikompaniid. 5. kohal on eBay Inc, mis juunis oli IT200 reitingus alles 83.kohal. Kompanii klientideks on 24,2 mln aktiivset kasutajat, mis on peaaegu poole rohkem kui aasta alguses.

BusinessWeek"i versiooni järgi on viimasel ajal kõige edukam telekommunikatsioonikompanii vene Võmpelkom, mis on reitingus 6.kohal, kuigi oli juulis veel 40.kohal analoogilises IT200 reitingus. 14. kohal on teine vene kompanii MTS, mis tõusis 5 koha võrra.

Edukatena näevad välja ka hispaania mobiilsideoperaator Telefonica Moviles (tõusis 34. kohalt 9.-le) ja rootsi Tele2, mis lendas 91. positsioonilt 10. kohale.

Esikümnes on lisaks eelnimetatutele INTUIT (USA), Synnex Technology International (Taivan), MMO2 (Suurbritannia) ja Infosys Technologies (India).

<#Kommersant=http://www.kommersant.ru/archive/archive-material.html?docId=353402>

Hetkel kuum