Inno Tähismaa • 16. detsember 2002 kell 8:33

Ühispank suurendas netimaksete turvalisust

Ühispank suurendas detsembri algul netimaksete turvalisust tulenevalt asjaolust, et teatud programmidega on võimalik võõraid koode arvutist lugeda.

Ühispank saatis oma klientidele järgmise teate:

Tulenevalt sellest, et üha rohkem levivad arvutimaailmas programmid, mille abil on võimalik 'pealt kuulata' kasutaja arvutis toimuvaid klahvivajutusi, ei pea meie spetsialistid enam piisavalt turvaliseks lahendust, mille puhul U-Netis siseriikliku makse tegemisel koodikaardilt kinnituskoodi ei küsita.Otsustasime oma kliente selliste olukordade eest kaitsta ning seetõttu ei paku me U-Netis alates 04.12.2002 võimalust loobuda koodi sisestamisest siseriikliku makse tegemisel. Vabandame võimalike ebamugavuste pärast, mida see muudatus endaga kaasa toob.Alates 05.12.02 on võimalik uues U-Netis makseid digitaalselt allkirjastada. Võimalus teha makseid ilma täiendava kinnituseta säilib juhul, kui klient siseneb internetipanka ID-kaardiga.

Ühispanga klienditeenindaja Kerli Hunt ütles, et ilma koodikaardi koodita oli võimalik varem pangas vaadata kontoseisu, aga makseid teha ei saanud. Nüüd nõuab pank koodi sisestamist iga makse puhul.

Hansapank nõuab oma klientidelt koodikaardi koodi ainult korra, internetipanka sisenemisel. Lisaks koodikaardi koodile nõuavad pangad klientidelt internetipanka sisenemisel kasutajatunnust ja salasõna.

Hetkel kuum