Ülo Toomsalu • 20. detsember 2002 kell 6:10

EPL: Ojuland loobus kallist VIP-toast

Kuu aja eest loobus välisminister Kristiina Ojuland Tallinna lennujaama VIP-ruumist, mida on tänavu kasutatud ligi 300 000 krooni eest.

Lennujaama eriteenusest on Ojuland ise saanud osa 42 korral, mis ETV saate ?Pealtnägija? andmetel on läinud välisministeeriumile maksma 100 000 krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eile Riigikogus peetud välispoliitika arutelu ajal küsis isamaaliitlane Jaana Padrik ministrilt, kuidas on selle summa kulutamine mõjunud välispoliitikale.

?Julgen öelda, et välisministeerium ei ole siin tegelenud rahalaristamisega, vaid pigem on see olnud efektiivsuse küsimus,? vastas Ojuland. ?Alati, kui on reisides rohkem aega, siis ei ole seda võimalust kasutatud.?

Välisministeeriumi pingelise eelarve tõttu lõpetas Ojuland novembris VIP-toa kaudu visiitidele mineku. Seda õigust ei ole kavas uuel aastal taastada, ütles ministri nõunik Keit Pentus. ?Eeskätt on minister kasutanud VIP-tuba tööasjade ajamiseks ja töökohtumisteks, kuid mõnel korral on ta sealt ka lennukile minnes läbi läinud,? lisas Pentus.

Välisministeeriumi pressiesindaja Tiina Maiberg ei osanud öelda, kas meedias pakutud 100 000 krooni vastab tõele, sest Ojulandi ja väliskülaliste visiitide üle ei peeta eraldi arvestust. Ministeerium saab tema sõnul kord kuus lennujaamalt arve, kus on kirjas üks summa.

Lennujaama lisamugavusi pakub välisministeerium riigipeadele, valitsusjuhtidele, välisministritele ja suursaadikutele. Nende isikute puhul täidetakse riigiprotokolli nõudeid nii Eestisse saabumisel kui ka lahkumisel.

Samaväärselt koheldakse välismaal Eesti riigijuhte.

Hetkel kuum