Gea Velthut-Sokka • 10. juuli 2003 kell 8:55

Maksuamet algatas sisejuurdluse

Maksuamet alustas teenistuslikku juurdlust, selgitamaks välja ametnikud, kelle tõttu ei täitnud maksuamet riigikohtu otsust.

Eilne Äripäev kirjutas, et kuigi maksuameti poolt heausksele ostjale tehtud käibemaksuotsused kuulutati õigusvastaseks juba kevadel, ei kiirusta maksuamet riigikohtu otsuste täitmise ja sarnaste juhtumite ümbervaatamisega.

Täna teatas maksuamet oma pressiteates, et on alustanud teenistuslikku juurdlust, selgitamaks välja ametnikud, kelle tegevuse tõttu jäi õigeaegselt täitmata Riigikohtu 09.04.2003 ja 16.04.2003 otsused, mille kohaselt maksuhaldur oli kohustatud tagastama OÜle Peipsi Grupp tagastamisele kuuluvad käibemaksusummad ning hüvitama kohtukulud.

Teenistusliku juurdluse viib maksuamet lõpule nädala jooksul ning oma tegevusega riigile ning maksumaksjale kahju tekitanud ametnike suhtes rakendatakse distsiplinaarkaristust. Teenistusalase juurdluse tulemustest teavitab maksuamet ka avalikkust.

Tegemist on äärmiselt kahetsusväärse juhtumiga ning maksuamet võtab tarvitusele ranged kontrollimeetmed, et sarnaseid olukordi edaspidi välistada, seisab pressiteates.

Äripäeva artiklit samal teemal loe <#siit=http://www.aripaev.ee/2428/uud_uudidx_242811.html>

Hetkel kuum