25. juuli 2003 kell 7:28

USA börsid: tehniline korrektsioon tõmbas rallile vee peale

USA aktsiaturg langes eile õhtupoolikul tehnilise müügisurve tulemusena, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Hommikul tõusuga alustanud aktsiaturud kaotasid keskpäevaks kõrgust kui investorid oma kasumeid realiseerima.

Kvaliteetaktsiate liikumist kajastav Dow Jones tööstuskeskmine sulgus 9112,51 punktil ehk 0,9% miinuses. Peamiselt tehnoloogiasektori aktsiate liikumist iseloomustav Nasdaqi koondindeks kaotas päevaga oma väärtusest 1%.

?Turg peatus ja liikus külitsi terve päeva väga vaikselt. Ja selline keskkond enne (reedeseid) makromajandusuudiseid näibki olevat müügi katalüsaatoriks,? ütles Infinity Brokerage Services finantsanalüütik John Person.

Täna tehakse USAs teatavaks kestvuskaupade ja majade juunikuu müügiraportid.

Eile hommikune tõus USA turgudel sai alguse sellest, et uute töötu abiraha nõuete taotlejate hulk kahanes möödunud nädalal madalaima tasemeni pärast 8. veebruari.

Tulemus oli märksa positiivsem kui ökonomistid ootasid ning andis investoritele lootust, et olukord on tööturul stabiliseerumas.Eile aitasid oma tulemustega turgu sellised turuliidrid agu AT T Corp., Dow Chemical Co. ja Computer Associates International Inc.

Suhteliselt head USA kompaniide teise kvartali tulemused on hoidnud turul langemast, kuid pole analüütikute sõnul seda ka eriti ülespoole aidanud.

Hetkel kuum