14. august 2003 kell 6:18

EPL: Oracle filiaal otsib riigihankel osalemiseks kaitset riigikohtust

Tallinna ühtse infosüsteemi riigihanke konkursilt kõrvaldatud Oracle Eesti jätkab võitlust riigihanke konkursil osalemise õigustamiseks.

Oracle Eastern and Central Europa Limited Eesti filiaal esitas 15. juulil riigikohtule hagi linna ja riigihangete ameti vastu.

Kohus lõpetas juunis Oracle filiaali kaebuse käsitlemise, kuna juriidilise isiku filiaal ei saa enda nimel kohtusse pöörduda. Varem oli Tallinna linn keeldunud firma filiaali riigihankekonkursile laskmast, viidates seadusele, mis ütleb, et ettevõtte filiaal ei ole juriidiline isik, seega ei saa ta ka riigihankekonkursil osaleda.

Oracle Eesti filiaali juhi Ants Urvaku hinnangul ei huvitu linn maksumaksja raha eest parima lahenduse saamisest, vaid mängib konkursil võidu kätte konkureerivat lahendust pakkuvatele osalejatele.

Eestis on registreeritud üle 300 välisfirma filiaali. Siiamaani on riigihangete amet lubanud neil riigihangetel probleemideta osaleda.

Tallinna infosüsteemide riigihanke konkursil osalesid peale Oracle Eesti Microlink, Siemens OÜ ja Siemens Eesti ning Helmes.

Hetkel kuum