Ülo Toomsalu • 17. oktoober 2003 kell 6:27

Pärnu PM: Via Baltica remondis tuleb talvepaus

Tallinna ja Pärnu vahelise rahvusvahelise magistraali Via Baltica tänavused remonditööd on plaanitud lõpetada järgmisel nädalal.

Praegu jätkuvad tööd veel kolmel lõigul: Harju maakonna piirist Varbolani (kilomeetrid 44,2-50,4), Päärdu ja Jädivere vahel (kilomeetrid 82,7-88,7) ja lõigul Halingast Pärnu-Jaagupini (kilomeetrid 82,7-85 ja 92,2-100), kirjutab Pärnu Postimees.

Kahel esimesel lõigul paigaldatakse maanteeameti europrogrammide osakonna juhataja Urmas Konsapi andmetel veel pealmist kihti asfalti, korrastatakse tee laiendusi ja raiutakse teeäärset võsa. Kui asfalt maha saab, markeeritakse tee ja paigaldatakse liiklusmärgid.

Konsapi sõnade kohaselt kehtib tööde ajal seal kiirusepiirang 30 kilomeetrit tunnis ja vajadusel juhivad liiklust reguleerijad. Talveks kiirusepiirangud kaotatakse, kuid teelõigud tähistatakse libeduseohu märgiga.

Järgmiseks aastaks on liiklus sel teelõigul Konsapi andmetel piiratud ühes kohas, kus hakatakse remontima silda.

Kõige Pärnu-poolsemal remondilõigul jõutakse tänavu panna maha üks kiht asfalti, teise kihi paigaldamine jääb järgmiseks aastaks. Ka sel lõigul kehtib remonditööde ajal kiirusepiirang 30 kilomeetrit tunnis ja vajadusel juhivad liiklust reguleerijad.

Konsap ütles, et kilomeetritel 92,2-100 jääb kahekilomeetrine lõik asfalteerimata, kuid tee remontija AS ASPI on selle tasaseks freesinud ja täitnud augud.

?Võimalik, et kehtestame seal kiirusepiirangu 70 kilomeetrit tunnis, kuid kui tee on heas korras, ei pruugi me sõidukiirust piirata,? märkis Konsap.

Tänavu pooleli jääv Via Baltica remont jätkub järgmise aasta mais, remondi lõpptähtaeg on 31. august.

Hetkel kuum