Gea Velthut-Sokka • 30. oktoober 2003 kell 11:34

Signaali tegevjuht: Hind on põhjendamatult kõrge

ASi Signaal juhatuse esimehe Ats Tamme hinnangul küsib linn ettevõtte eest põhjendamatult kõrget hinda ja ennustab enampakkumise läbi kukkumist.

Audiitor läks minu hinnangutest kõvasti mööda,' kommenteeris Tamm. 'Ju siis oli vaja sellist hinda panna ja ju siis linn usub, et ta sellise hinnaga ka ostja leiab.'

Tamme sõnul oleks 24 miljoni kroonise omakapitaliga ettevõtte normaalne müügihind maksimaalselt 28 miljonit krooni. 'Linn on müünud oma firmasid ka alla omakapitali,' lisas ta. Eelnõu järgi läheb Signaal müüki alghinnaga 33,2 miljonit krooni.

Tamm märkis, et erinevalt 2001. aastast, mil Signaali müük esimest korda päevakorral oli, ei ole seekord potentsiaalsed ostjad tema poole info saamiseks pöördunud. 'Lemminkäinen korra uuris, kuid neid huvitaks vaid meie teede märgistamisega tegelev osa, ülejäänu oleks neile liigne taak,' nentis ta.

Tamm oleks ise valmis Signaali ostuks pakkumist tegema, kui alghind oleks madalam. Praeguse hinna juures veniks tasuvusaeg 6-7 aasta peale, lisaks tuleks põhivarasse investeerida vähemalt miljon krooni aastas.

'Linnavalitsus vaatab eelmise aasta 11 miljoni kroonist kasumit, kuid olgem ausad, see oli ekstreemne juhus ja seotud kohalike omavalitsuste valimistega. Keskmine kasum on meil siiski 4-5 miljonit,' kinnitas Tamm.

Hetkel kuum