5. november 2003 kell 6:30

Börsiülevaade: USA aktsiaturud ootavad uut katalüsaatorit

Pärast kuuepäevast tõusu 17 kuu kõrgeimale tasemele tõmbasid juhtivaktsiad hinge ning Dow Jones langes 0,20 protsenti 9838.83 punktini.

Sellele vaatamata on maailma enimjälgitav aktsiaindeks <GR#US.^DJI> pea viiendiku võrra kõrgem kui aasta alguses. Peamiselt tehnoloogiasektori ettevõtete hinnaliikumist peegeldav Nasdaqi koondindeks <GR#US.^IXIC> langes aga 0,49 protsenti 1957,96 punktini.

Ehhkki enamus indeksid olid miinuses, siis väikeste ettevõtete hinnaliikumist peegeldav Russell 2000 mõnevõrra kerkis. Tõusvate-langevate aktsiate suhe oli tõusvate kasuks. See kõik viitab sellele, et turgude meeleolud muutunud ei ole, vaid tegemist on väikese konsolideerumisega. ?Turg tõmbab veidi hinge,? kommenteeris uudisteagentuurile Reuters eilset kauplemispäeva maaklerfirma Wall Street Access asepresident Keith Keenan. ?Ootame vaid uus katalüsaatoreid edasiseks tõusuks,? lisas ta.

Kuna olulisi makromajandusnäitajaid eile ei avaldatud ning ettevõtete tulemuste avaldamise kõrghooaeg hakkab vaibuma, jäädigi eile suuremalt jaolt äraootavale seisule.

Hetkel kuum