6. november 2003 kell 11:11

Euroopa börsid: halvad uudised ja kolmas järjestikune languspäev

Saksa suurima kaubamajaoperaator KarstadtQuelle kasumiprognoosi kärpimine ja farmaatsiakett Bootsi kasumlikkuse langus on vedanud Euroopa börsid miinusesse.

KarstadtQuelle oli keskpäevaks odavnenud 5,6% ning vajunud 20,10 euroni. Jaemüüja kärpis oma 2003. aasta kasuminumbrit Thomas Cook AG üksuse nõrga kasvu ning juulis ja augustis Euroopas valitsenud kuuma ilma tõttu, mis hoidis inimesi poodidest eemal.

Suurbritannia suurim farmaatsiakett Boots oli samaks ajaks odavnenud 2,1% tasemeni 702 penni, kuna toodete hindade kärpimisega firma kasumlikkus teisel poolaastal alaneb.

?Praegustelt tasemetelt on aktsiatel väga raske tõusta,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg Activest Investment fondijuht Leif Millarg.

?Me vajame praegusest paremaid väljavaateid. Turg on üle kuumenenud,? lisas ta.Millarg ise on hetkel müümas viimase kuuga tugevasti kerkinud pangandussektori aktsiaid, kuid keeldus konkreetseid nimesid nimetamast.

Euroopa börside aktsiaid on sel kvartalil tõusnud keskmiselt üle 6%, kuna turgudel on valitsenud usk, et USA majanduse kiire kasv aitab kompaniide kasumitel tõusta.

Paljude investorite silmad on täna aga suunatud Inglise panga poole, mis peaks Bloomberg News küsitluse põhjal suurt tõenäosusega tõstma oma baasintressi 3,5%lt 3,75%ni.

Täna kokkusaavalt Euroopa Keskpangalt seevastu intressimäärade tõstmist veel ei oodata.

Hetkel kuum