6. november 2003 kell 22:00

Nordkappi maksab külastada

Lugesin 24. oktoobri nädalalõpulisast artiklit ?Autoga läbi Lapimaa Euroopa põhjatippu?. Autor märgib, et Nordkapi platoo külastamise eest küsitakse 355 kr/in, ja soovitab jätta auto 1,5 km kaugusele platsile.

Tegelikult maksab nimetatud summa mitte platoo külastamine, vaid pilet selle alla kaljusse rajatud mitme tuhande ruutmeetri suurusesse linnakusse kohvikute, suveniiripoe, postkontori, muuseumiväljapanekute ja panoraamhalliga, kust saab läbi suure klaasseina ka vihmasema ilmaga Põhja-Jäämerd 300 meetri kõrguselt imetleda ning vaadata supervideograafi, kus näidatakse põhjamaa looduse ilu suurel nõgusal ekraanil koos mõjuvate heliefektidega. Artikli autoril jäi see kahjuks nägemata.

Kuna tavaliselt on sealkandis isegi südasuvel ilm udune ja külm (ikkagi Euroopa põhjapoolseim tipp, milleni jõudes on Golfi hoovus suurema osa oma soojusest juba loovutanud), siis linnaku mõte on pakkuda turistidele meeldejääv elamus ilmast ja aastaajast sõltumata. Rikkamatele vast abiellunutele on linnaku maapealses osas esimese pulmaöö veetmiseks eksklusiivne sviit, mis paikneb suure valge kera sees hoone katusel.

Külastasin Nordkappi esmakordselt 1998. aasta suvel ja kuna ilmaga ei vedanud, siis teist korda juulis 2000. Julgen soovitada kõigile, kes nii kaugele põhja juba on sõitnud ? muidu jääks i-le täpp panemata.

Veelgi parem, kui jätkub aega mõnes lähedalasuvas kämpingus selget ilma oodata, sest näiteks suveöödel loojumatu päike on ise unustamatu elamus, lisaks kaunid vaated fjordidele ja mägedele aeglaselt loojuva/tõusva päikese kiirtes.

Autor: Toomas Sild

Hetkel kuum