Ülo Toomsalu • 9. detsember 2003 kell 6:06

EPL: Kaupluse vastu sõtta murtud kontsadega

Itaalia firma Bata esinduskauplusest ostetud 1699kroonine saapapaar pidas vastu vaid kaks nädalat, ekspertiis süüdistab ostjat jalavarjudega õues käimises.

Eesti Päevaleht kirjutab, et Aile Vaiksaar (23) ostis 11. oktoobril Kristiine Keskuse Bata kauplusest ligi 2000 krooni maksvad tikk-kontsadega poolsaapad. Kanda jõudis ta neid täpselt kaks nädalat, siis murdusid kontsad pooleks. Nii ei jäänud kõlbmatute jalavarjude omanikul üle muud, kui need kotti pista ja poodi tagasi minna.

?Alguses suhtus kauplus minusse hästi. Anti avalduse blankett ja paluti ära täita,? meenutas Vaiksaar.

Kauplus andis saapad üle enda valitud Nora Kasemaa ekspertiisibüroole. Kui Vaiksaar nädala pärast taas kauplusesse läks, ulatati talle ekspertiisiakt, kus muuseas oli kirjas järgmist: ?Ekspertiisiks esitatud naiste jalatsid kuuluvad oma mudeli, disaini, konstruktsiooni ja kasutatud materjalide poolest mudeljalatsite liiki, st nõuavad eriti õrna kandmist ja hooldust ning ei ole ette nähtud tänaval kandmiseks.? Ekspertiisi maksab kinni tellija, ehk siis kauplus.

Vaiksaare sõnul oleks ta jätnud saapad ostmata, kui oleks teadnud, et nendega väljas käia ei tohi. ?Ma niikuinii liikusin nendega vaid auto ja kontori vahet, kandsin neid ruumis. Kus ma oleksin neid pidanud siis kandma ? vannitoas või??

Kingapood Vaiksaarele ei öelnud, et nüüdseks müügilt kadunud saapad pole mõeldud nende tavapäraseks kasutamiseks.

Edasi plaanib Vaiksaar minna kohtusse.

Tarbijakaitseameti peaspetsialisti Kristina Vaksmaa sõnul oleks kauplus tõepoolest pidanud selgitama, et saapad pole mõeldud väljas käimiseks. ?Toasusside pealt on ju näha, et jah, nendega välja ei lähe. Aga saabaste puhul pole see sugugi iseenesest mõistetav,? ütles Vaksamaa.

Hetkel kuum