Maailma parimad Otepää MK-etapil

Christel Karits 09. jaanuar 2004, 00:00

Varasemalt on FISi MK-punkte jagatud Otepääl aastatel 1999, 2001 ja 2003.

Sel aastal on võistluste direktori Alar Arukuuse sõnul oluliselt kaasajastunud Tehvandi keskuse väljanägemine. Ehitatud on uued rajad, ülekäigusillad, staadionil hooldeboksid ja kohtunike ning TV-kommentaatorite ruumid ning kunstlume tootmise süsteem. Piirkonda on lisandunud palju heal tasemel majutuskohti nagu Marguse ja Kääriku baasid ning renoveeritud Pühajärve puhkekodu.

Seoses taseme tõusuga on kasvanud ka võistluse eelarve. Kui 1999. aastal saadi hakkama 4 miljoni krooniga, siis praeguseks on see kasvanud 10 miljonini. Oluliselt on kasvanud ka võistluste läbiviimisse kaasatud inimeste arv ? kui esimesel korral oli korraldusse kaasatud 450 inimest, siis sel aastal on ürituse toimumise päeval tööl 800 korraldajat.

Korraldajad pakuvad põnevate ühisstardist klassikasõitudele ning teatevõistlustele kaasaelamiseks erinevaid võimalusi ja ootavad raja äärde eestlastele toetuse avaldamiseks rohket publikut.

Odavaimat viisi rajatsooni pääsemiseks pakub rajapilet, mis maksab 150 krooni. Kuni 18aastastel ja pensionäridel on võimalik pilet osta poole hinna eest. Raja perepileti hind on 300 krooni ja pääse kehtib kahele täiskasvanule, kaasa arvatud nende alaealised lapsed.

Kes soovib lisaks rajatsoonile viibida ka suusastaadionil, vajab jälgimiseks staadionipiletit hinnaga 300 krooni. Ka siin kehtib kuni 18aastastel võimalus osta pilet poole hinnaga ning perepileti maksumuseks on 600 krooni.

Eelmüügist on võimalik muretseda ka VIP-pilet, millega pääseb lisaks suusastaadionile ja rajatsoonile ka VIP-alasse. VIP- pilet ühele täiskasvanule koos oma kuni 18aastaste lastega maksab 1500 krooni.

Kõik piletid tagavad MK-etapi külastusõiguse nii 10. kui 11. jaanuaril. Kes soovib võistlusele kohapeal kaasa elada vaid teisel päeval, saab võimaluse pääse muretseda kolmandiku võrra odavama hinna eest võrreldes vastava tavapileti maksumusega. Alla 120 cm pikkused suusasõbrad pääsevad võistluste territooriumile tasuta. Erinevate tsoonide asukohaskeemidega on võimalik tutvuda võistluste kodulehel internetis www.suusaliit.ee.

Võistluste territooriumile saab mõlemal päeval iga piletiomanik siseneda vaid ühe korra. Kaasa ei lubata võtta suuski, kelkusid ja koduloomi, sisenemiskeeld kehtib ka alkoholijoobes ja kaasavõetud alkoholi omavatele isikutele. Tehvandi suusakeskus on 7.?11. jaanuarini tavasuusatamiseks suletud.

Esmaspäeval, 5. jaanuaril otsustas murdmaasuusatamise maailmakarikasarja Otepää etapi nõukogu, korraldus- ja võistluskomitee, et osavõistlus toimub 10. ja 11. jaanuaril 2004 vastavalt varem kinnitatud ajakavale ja programmile.

Seega on laupäeval, 10. jaanuaril kavas ühisstardist klassikatehnikasõidud ? algusega kell 10 meeste 30 km ja stardiga kell 12.10 naiste 15 km. Pühapäeval, 11. jaanuaril toimuvad teatesõidud, kus kaks esimest etappi läbitakse klassikalises sõiduviisis ja kaks viimast vabatehnikas. Naiste 4×5 km teatesuusatamine algab kell 10, meeste 4×10 km teatesõit kell 11.30. Võistluste pidulik avamine toimub Tehvandi suusastaadionil reedel, 9. jaanuaril kell 20.

Meeste 30 km distantsil läbitakse kirjeldatud 6 km ring viiel korral. Naiste 15 km võistluses jäetakse välja Püksisääre osa ja sel moel moodustuvat 5 km ringi sõidetakse kolm korda. Nii mehed kui naised suunduvad suusastaadionilt kõigepealt Kunimäe ringile. Teatesõidus saab muudatusteta kinni pidada esialgsest kavast. Klassikaetappidel kasutatakse Hobuseraua 2,5 km osa ja vabatehnikavahetustes Kunimäe ringi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing