Tallinna tulevad mahukad investeerimisprojektid

Enn Tosso 02. veebruar 2004, 00:00

- Omanik: Eesti Vabariik.
- Maa-ala kirjeldus: 63 ha maa-ala Stroomi ranna ääres Haabersti linnaosas, detailplaneering koostamisel.
- Projekti kirjeldus: viidud läbi arhitektuurikonkurss 500 elamuga rajoonile, mis peaks valmima aastaks 2007. Ühtlasi on konkurss aluseks detailplaneeringu koostamisele. Esialgne ehitusmaht 12 elamut 1 hektaril.
- Kontakt: Jaan Kurm (Tallinna Elamumajandusamet).

- Omanik: eraomanik (Ühendatud Kapital AS ja Skanska EMV AS).
- Maa-ala kirjeldus: 4,2 ha maa-ala, 4 krunti aadressidel Mere pst 12 ja 14, Sadama 2 ja Kai 2.
- Projekti kirjeldus: piirkonna arendamiseks toimus konkurss, mille alusel koostatakse detailplaneering. Ehituseks 120 000 m² brutopinda, sellest 30% kaubanduseks/teeninduseks, 30% büroopindadeks, 30% elamispindadeks ning 10% hotellile.
- Kontakt: Ivar Lindpere (Admiraliteedi Arenduse AS).

- Omanik: Eesti Vabariik.
- Maa-ala kirjeldus: 4,9 ha maa-ala mere ääres, millest 2,0 ha on planeeritud perspektiivikaks elamu- ja puhkealaks. Lähedal asuv mererand võimaldab otsesidet merega. Detailplaneering on algatamisel.
- Projekti kirjeldus: piirkonna areng on seotud olemasoleva eluasumi imagoga Kadriorus. Antud võistlusalale on keelatud ehitada kõrghooneid, mis varjaks kaugvaated Tallinna meresiluetile. Tulevase elamupiirkonna arenduseks viidi 2001. a läbi rahvusvaheline arhitektuurikonkurss Europan 6.
- Kontakt: Jaan Kurm (Tallinna Elamumajandusamet).

- Omanikud: Tallinna linn (9082 m²), KC Grupp AS (4442 m²), Eesti Statoil AS (950 m²).
- Maa-ala kirjeldus: 3,4 ha maa-ala Kesklinnas Liivalaia, Juhkentali, Liivamäe ja Imanta tänava vahelisel alal hotell Olümpia vastas.
- Projekti kirjeldus: Vastavalt kinnitatud detailplaneeringule on maa-alale kavandatud 17 krunti, võimalik ehitada maks. 57 065 m² äri- ja büroopinda ning 23 775 m² elamispinda. Kavandatakse ehitada 3?30korruseline korteritega ärihoone ning 3?8korruselisi elamu-ärihooneid koos nende all olevate parkimiskohtadega. Imanta tn viiakse estakaadile ning selle alla jääb Härjapea jõesängi haljasala. Imanta tänava ehitusele eelnevad arheoloogilised kaevamised, väljaehitus algab kõige varem aastal 2004.
- Kontakt: Alo Brandt (Tallinna Maa-amet).

- Omanik: Tallinna linn.
- Maa-ala kirjeldus: ca 16 ha ulatuses krunte Lasnamäe linnaosas Narva mnt ja perspektiivika Rahu tänava vahel kuni Katleri koolini.
- Projekti kirjeldus: arendusvõimalused läbi detailplaneerimise. On vana planeering, mille järgi Narva mnt poolsed krundid on elamumaa ? korterelamud ja Rahu tänava äärsed krundid ühiskondliku funktsiooniga äri ja ettevõtluse arendamiseks. Rahu tänava väljaehitamine on lähituleviku küsimus. Teisele poole Rahu tänavat on planeeritud spordikompleksi s.h jalgpallistaadioni ehitamine.
- Kontakt: Alo Brandt (Tallinna Maa-amet)

Allikas: Tallinna Linnavalitus, www.tallinn.ee

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing