Inno Tähismaa • 4. veebruar 2004 kell 8:19

Starman tõstab taas internetiühenduse kiirust ja langetab hindu

Sidefirma Starman tõstab mitme kliendigrupi internetiühenduse kiirust ja langetab hinda.

Interneti, kaabel-TV ja telefoniteenuseid pakkuv firma Starman tõstab kiirust kodukliendile ja väikekontorile suunatud interneti püsiühenduspaketil StarNet ning langetab hindu äriklientidele suunatud internetipakettidel, teatas ettevõte.

Starmani turundusjuht Henri Treude ütles pressiteate vahendusel, et ettevõte tõstab suuremate vajadusetega koduklientidele või väikekontoritele mõeldud püsiühenduspaketi StarNet allalaadimiskiirust veebruari jooksul poole võrra ehk 1,5 megabitini sekundis. Andmete üleslaadimiskiirus saab endise 320 kbit/s asemel olema 512 kbit/s.

Teine oluline muutus, mis puudutab Starmani ettevõtetest kliente, on äripakettide hindade alandamine. 2Mb/s kiirusega internetiühenduse kuumaksumus on alates 01. märtsist senise 1150 krooni asemel 845 krooni; 4 Mb/s ühendus hakkab senise 2000 krooni asemel maksma vaid 1290 krooni kuus.

Treude sõnul on käesolev uudis jätkuks teatele, et alates veebruarist alustab Starman tavatelefoniteenuse pakkumist ning uued liitujad saavad ka senisest kaks korda kiirema interneti püsiühenduse. Praeguste klientide internetiühendused suurendatakse uute kiirusteni veebruarikuu jooksul.

Starman tõstab oma populaarseima 295-kroonise kuumaksuga püsiühenduspaketi StarLight kiiruselt 512kb/128kb veebruarist uuele kiirusele 1M/256kb. Internetis algajatele ja väikese tarbimisega dial-up teenuse püsiühenduse vastu vahetanud kasutajatele mõeldud teenus Mini saab uueks kiiruseks 100kb/32kb senise 64kb/32kb asemel.

Starman pakub oma kaabellevi võrgu baasil kaabel-tv, andmeside ja tavatelefoniteenuseid ning on tänaseks kasvanud Eesti suurimaks kaabel-tv ja kaabel-modem tehnoloogial põhineva kiire interneti püsiühenduse pakkujaks. Täna pakub Starman interneti- ja telefoniteenuseid Tallinnas ning selle lähipiirkondades, Tartus ning Sillamäel, Jõhvis ja Kohtla-Järve Ahtme linnaosas. Hetkel käib ehitustöö interneti- ja telefonivõrgu laiendamiseks Viljandisse.

Starmani telefoniklientide omavahelised kõned on tasuta, esialgu ei tule teenuse eest maksta ka kuutasu. Ligi 200 000 kodumajapidamist ehk kolmandikku Eesti kodudest katva oma võrgu olemasolu tõttu on Starman Elionile tõsine konkurent eratarbijatele mõeldud tavatelefoniside turul.

Hetkel kuum