Läti peaministri kandidaat selgus

Sirje Rank 23. veebruar 2004, 00:00

Bioloogi haridusega Emsis (52), kes on aastaid tegelenud keskkonnkaitse küsimustega, on Roheliste ja Talunike Liidu fraktsiooni aseesimees Läti Seimis.

President põhjendas oma valikut sellega, et Emsise partei ei ole esinenud ultimatiivsete avaldustega ning oli valmis pidama kõnelusi kõigi paremjõudude esindajatega.

Emsise soov on moodustada parempoolne valitsuskoalitsioon, kuhu kuuluks viis parteid ? endise peaministri Einars Rep?e Uus Aeg, Esimene Partei, kuhu kuulub endine asepeaminister Ainars ?lesers, Rahvaerakond, Roheliste ja Talunike Liit ning ühendus Isamaale ja Vabadusele. Reedese seisuga olid valitsusse valmis minema vaid kaks viimati nimetatud parteid, vahendas BBN.

Läti president ütles, et ei ole kindel, kas teovõimelise valitsuse moodustamine õnnestub. President ei välistanud, et üsna varsti võivad esile kerkida kompromiteerivad materjalid Emsise kohta. ?Selline on juba kord Läti poliitiline praktika,? vahendas Delfi presidendi sõnu.

Läti valitsuskriis puhkes jaanuari lõpus, kui peaminister Einars Rep?e vallandas ametist asepeaminister Ainars ?lesersi. Sellele järgnes Esimese Partei lahkumine valitsuskoalitsioonist.

5. veebruaril astus Rep?e vähemusvalitsus tagasi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing