Börsiülevaade: Eesti Telekomi aktsia poole aasta kalleim

03. märts 2004, 15:19

Eesti Telekomi aktsia sulgus täna 120,48 kroonil (7,70 eurol). Tegemist on väärtpaberi kõrgeima sulgemistasemega pärast möödunud aasta 5. septembrit.

Väärtpaberi päevaseks tõusuks jäi 0,4% ja käibeks keskmisest päevakäibest mõnevõrra suuremad 7,5 miljonit krooni.

Eesti Telekomi aktsia hinnatõusu toetas osaliselt kindlasti dollari tugevnemine.
Näiteks Londoni börsil on aktsia hoiutõend püsinud sarnaselt eilsega täna 28,25 dollaril, kuid samas tuleb arvestada et võrreldes teisipäevaga on dollar euro (ja seega ka krooni) suhtes ligi kaks protsenti kallim.

Lisaks tuleb tõdeda, et pärast väikest pausi on viimastel päevadel hakatatud taas rääkima TeliaSonera võimalikust Eesti Telekomi aktsiate kokkuostupakkumisest.

Paar päeva tagasi kirjutas Ühispanga maakler Peeter Koppel panga igahommikuses turuülevaates, et mõningased ülioptimistlikud turuosalised loodavad TeliaSoneralt pakkumist 9-10 eurot (141-157 krooni aktsia kohta) aktsia kohta. Samas rõhutas Koppel, et tegemist on siiski kellegi teise hinnanguna võimaliku pakkumishinna suhtes.

Möödunud nädalal mainis Eesti Telekomi oma telekomianalüüsis ära ka Nordea Markets, mis kirjutas et TeliaSonera potentsiaalne investeering Eesti Telekomi ülevõtmiseks on umbes 5 mld Rootsi krooni (sel juhul peaks Rootsi telekomifirma maksma aktsiate eest küll vaid praegust turuhinda).

Väikeinvestorite huvi Eesti Telekomi vastu võib välja lugeda ka HEX Tallinn statistikast.
Kui näiteks Hansapanga kohalike erainvestorite arv on aasta algusega võrreldes 99 võrra kahanenud, siis Eesti Telekomil vastavalt 68 võrra kasvanud. Võrreldes möödunud aasta oktoobriga oli 2004. aasta märtsi alguses Eesti Telekomil koguni 146 kohalikku väikeinvestorit enam.
Küllap loodavad paljud kiiret ja korraliku teenimisvõimalust.

Seitsmendat päeva järjest odavnes Baltika aktsia, sulgudes täna 18,78 kroonil ehk 1,6% miinuses. Kokku on nende päevade jooksul, mille sisse jäi ka Baltika ülikehva viimase kvartali tulemuse raporteerime, odavdanud aktsia 43% võrra.
Samas tuleb sarnaselt eilsega möönda, et 1,2-1,3 euro (19-20 krooni) kandis on Baltika aktsia oma esialgse põhja leidnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing