Inno Tähismaa • 11. märts 2004 kell 8:57

EE: politsei lõpetas uurimise kasiinos 38 mln võitnud mehe üle

Politsei lõpetas möödunud aasta lõpus kriminaalmenetluse mehe üle, kes võttis kümne aasta jooksul Olympic Casino automaatidest välja 38 mln krooni.

Poolteist aastat aktiivset uurimist ei viinud kuhugi, kirjutab Eesti Ekspress. Politseil jäi üle tõdeda, et üle 38 miljoni krooni võideti ausalt. ?Mehe tegevuses puudub kuriteo koosseis,? ütles keskkriminaalpolitsei ülemkomissar Eero Ergma.

Mees, kelle nime ei avalikustata, võttis raha välja peamiselt Olympicu Õismäe Nurmenuku poe juures asuvas mängusaalis. Võidud äratasid 2002. aastal rahapesu andmebüroo ja politsei tähelepanu. Politsei võttis võidumehe luubi alla. Iga tema liigutust jälgiti tähelepanelikult, tema suhtlusring uuriti üksipulgi läbi. Vaadati, mida mees rahaga peale hakkas. Vahepeal hoiti teda paar päeva vahi all.

Ent aktsioon ei andnud mingeid tulemusi. Uurimine tuvastas, et tegemist on täiesti tavalise keskealise Eesti mehega, kellel on kindel töökoht ning kelle kasiinoharrastuses polnud näha haiglasi jooni. Miski ei viidanud, et mees oleks mänginud Olympicu omanikega kokku.

Uurijatel ei jäänud märkamata, et mees paigutas võidetud raha elukvaliteedi parandamisse- autod, maja ja reisid. Pandi tähele ka seda, et isiklikud kulutused moodustasid väikse osa võidusummast. Mis sai ülejäänud rahast, jäi selgusetuks. ?Mees võttis arvele kantud võidu alati sularahas välja ning tunnistas, et mängis selle kasiinos maha,? rääkis Ergma.

Hetkel kuum