Inno Tähismaa • 11. märts 2004 kell 8:21

Leedu jaekaubandusgigant päästab Eesti tütre likvideerimisest

Leedu jaekaubandusgigant Vilniaus Prekyba (VP Market) parandab Eesti ettevõtte finantsseisu, et pääseda firma likvideerimisest.

Ühtlasi lükkab Leedu firma ümber kuuldused, et VP Market võidakse Eestis üldse kinni panna, vahendab majandusuudiste kanal Baltic Business News.

Pärnu linnakohtu sekretär ütles teisipäeval, et VP Market võidakse Eestis likvideerida, kuna firma netovarad jäävad seaduses ettenähtule alla. Selle peale ütles VP Martekti pressiesindaja Lätis Ivars Andinis, et Eesti ettevõtte finantsseis paraneb vähem kui nelja kuu jooksul.

?Praeguseks on VP Marketil ainult üks pood Eestis, mis oli mõeldud turu uurimiseks. Seetõttu on netovarad vähenenud ja neid tõstetakse tänavu enne juulit,? ütles Andinis.

Andinis lisas, et VP Market planeerib Eestis laienemist ja firma sulgemine ei tule kõne allagi. VP Market planeerib Eestis avada tänavu 15 T-Marketi kauplust ning kaupluste arv kasvab 40ni järgneva kolme aasta jooksul, ütles Andinis.

VP Market omab praegu poodi Pärnus. Ettevõte teenis 2002. aastal 138 700 krooni kasumit.

VP Marketi 286 poodi Balti riikides tegid 2003. aastal 3,6 miljardit litti (15 mld kr) käivet. Võrreldes varasema aastaga kasvas käive 17%. Tänavu kavandab VP Market 10% käibe kasvu 4 miljardi litini (16 mld kr).

Hetkel kuum