Kasulikud lingid

ÄP 23. märts 2004, 00:00

Eelseisval nädalavahetusel suveajale üleminek ja kella tund aega edasi keeramine Tallinna Lennujaama andmeil reisilennukite graafikut ei mõjuta. Kella keeratakse maailmas igal pool ühel ajal ja lennugraafikut see ei muuda.

Tallinna Lennujaamast väljuvate lendude ajad leiab lennujaama kodulehelt. Lisaks lennugraafikule leiab sealt näiteks reisiks vajaliku teabe, mida ei tohi pagasis lennukisse võtta, lennufirmad, kellega on Tallinnast võimalik välja lennata, ja lennud reaalajas.

Ettevõtjale mõeldud infoportaali www.aktiva.ee alajaotusest eksport & import leiab näiteks, mis on päritolusertifikaat, CE-märgistus, eksporti-importi puudutava seadusandluse, parasjagu kuumad ja päevakohased teemad. Lisaks uudistele lingid ka tulevastele koolitustele ja seminaridele, mis antud valdkonda puudutavad.

Firmale vajalikud asutused leiab sealt ka, esindatud on näiteks ekspordi infokeskus.

Eksporditoetuste taotlejad aga saavad teada, mida ja kellel on taotlemiseks vaja esitada, millised riskid eksporditoetus katab ja kust eksporditoetuste kohta infot leida.

 • Eesti eksportöörid ja importöörid peaks täna üle vaatama, millistel alustel toimub ELi ja kolmandate riikide vaheline kaubavahetus ning millised sertifikaadid kaubaga kaasas käivad. Selleks on praegu avatud kaks ELi andmebaasi:

ELi ühtne tollitariifistik TARIC ? annab ülevaate kaupade impordil ELi rakendatavatest tollimaksudest ja meetmetest. TARICi leiab tolli alajaotusest.

Market Access Database ? sisaldab infot ELi päritolu kaupadele kolmandates riikides kehtivatest tollimaksudest, kaubanduslepingutest ja kasutatavatest päritolusertifikaatidest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  06. December 2011, 19:34
  Otsi:

  Ava täpsem otsing