Peeter Raidla • 2. aprill 2004 kell 11:20

Kadrioru staadion saab kaasaegse tabloo

Eesti Kergejõustikuliit, kultuuriministeerium ja Tallinna linnavalitsus kirjutasid täna alla kokkuleppele Kadrioru staadionile tänapäeva nõuetele vastava tabloo ostmiseks.

Eesti Kergejõustikuliidu presidendi Neinar Seli sõnul on uue tabloo soetamine hädavajalik, kuna vana tabloo on kasutuskõlbmatu ning staadion ei vasta ilma suure tabloota rahvusvahelistele nõuetele. ?Mul on väga hea meel, et Eesti esindusstaadion saab linna ja riigi toetusega kaasaegse ja esindusliku tabloo. Seni oleme tablood rentinud, kuid me ei saa võtta riski, et tabloo hakkab tööle alles teisel võistluspäeval, nagu juhtus eelmisel aastal Euroopa karikavõistlust korraldades,? ütles Seli.

Tänavu veebruaris tabloo ostmiseks korraldatud riigihankekonkursi võitis Soome firma OY Darepro Ltd. Uus 40-ruutmeetrine ja ligi 6-tonnine tabloo jõuab Kadrioru staadionile juba tänavu 7. juunil. Kaasaegne tabloo on veekindel ning võimaldab edastada videopilti, arvutigraafikat ja animatsioone ning erinevate spordialade punktiseise ja tulemusi.

Eesti Kergejõustikuliit ostab uue tabloo 5-aastase liisinguga, tabloo maksumus koos liisinguintressiga on 7 miljonit krooni. Uue tabloo korrashoiu ja kasutamise võimaldamise eest vastutab Kadrioru staadion. Tabloo korrashoiukulud katab staadion eelarveliste vahendite arvelt.

Täna allkirjastas Neinar Seli ka liisinglepingu Eesti Ühisliisingu juhatuse esimehe Mart Allvee ning tabloo valmistaja OY Darepro Ltd müügidirektori Henri Orpoga.

Eeloleva suve kergejõustiku tippsündmusteks Kadrioru staadionil on Euroopa mitmevõistluse karikavõistlus 3.-4. juulil, TV 10-olümpiastardi finaal 21.-23. juunil ning Eesti meistrivõistlused 1.-2. augustil.

Kadrioru staadioni vana tabloo ehitamist alustati 1976. aastal ning see võeti kasutusele 1982. aastal. Kolm aastat tagasi lakkas tabloo töötamast.

Hetkel kuum