EPL: Uus Viru kaubanduskeskus tõmbab kauplusi teistelt endale

08. aprill 2004, 07:47

Järgmisel nädalal avatav Viru keskus on atraktiivne müügikoht, nii mõnedki firmad on uue keskuse kasuks otsustades sulgenud oma kauplused teistel äripindadel.

Viru keskuse juhataja Ants Vasar arvas, et tõenäoliselt mõjutab kaupluste sulgemist see, et peaaegu korraga avavad uksed kaks suurt keskust, Viru keskus ja möödunud nädalal tööd alustanud Ülemiste keskus, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kaupmeestel tuleb teha otsus: kus ei ole kauplemiseks enam perspektiivi, sealt lahkuda,? ütles Vasar.

Nii Ülemiste kui ka Viru keskusse laienev rõivatootja Klementi sulgeb oma poed Rocca al Mare kaubanduskeskuses ja Tondi ärikeskuses. Klementi jaemüügikontroller Urmas Pikner ütles, et üldiselt käivad viimasel ajal inimesed üha rohkem keskustes sisseoste tegemas, Tondi aga keskusena eriti ei toimi. ?Rocca al Marest on Viru keskus meie jaoks perspektiivikam, sest on rohkem rõivastele orienteeritud. Meil ei tasu lihtsalt ära nii paljude kaupluste pidamine,? ütles Pikner.

Monton kolib oma kaupluse ära Viru keskusse kõrval asuvast Meloni kaubamajast. Baltika Eesti turu direktori Jaan Järve sõnul on Viru keskusse koondunud suur hulk huvitavaid jalanõude ja rõivakauplusi, mis koos tekitavad erilise sünergia

Viru keskuses avab poe ka märtsi lõpus Järve keskuse kaupluse sulgenud ABC King. Ettevõtte tegevdirektor Evelin Hiie ütles, et firma kauplus paiknes mitmeid aastaid Viru keskuses, seetõttu minnakse nüüd sinna tagasi. Tema sõnul ei ole Järve keskuse kaupluse sulgemine sellega seotud.

Citysport lahkub Viru keskusse kolimisega Kawe Plazast Vabaduse väljaku ääres. ?Eks jaekaubandus koguneb ikka tõmbekeskustesse,? ütles ASi Jalajälg tegevjuht Rainer Tops. ?Samas on kesklinn nii väike, et kahes kohas korraga ei jaksa olla,? lisas ta. Uues keskuses on kauplusel poole suurem müügipind, lisaks avatakse spetsiaalselt naistele mõeldud Citysport Women.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing