PM: Ametiühingud laidavad võõrtööliste sissetoomist

08. aprill 2004, 08:02

Täna Riigikogus arutusel olevad välismaalaste seaduse muudatused avavad ametiühingute arvates ettevõtjaile võimaluse siinsed palgad alla lüüa.

Siseministeeriumis välja töötatud eelnõu kohaselt võib anda välismaalasest oskustöölisele aastase viisa, mis lubab Eestis selle aja jooksul töötada kuni kuus kuud, kirjutab Postimees.

Eesti Metallitöötajate Ametiühingute Föderatsiooni esimehe Endel Soone arvates avab välismaalaste seaduse muudatus ukse musta tööjõu sissevoolamisele.

«Kes suudab kontrollida, kui mingi riiulifirma esitab tööjõu sissetoomise taotluse, et kas tal on seda tööjõudu tõepoolest vaja ja kas tegemist ikka on oskustöölistega,» kahtles Soon. «Meile võib siin hakata sisse tulema sellist kontingenti, et raske on isegi ette kujutada.»

Sotsiaaldemokraadist riigikogulase Kadi Pärnitsa arvates kaotab eelnõu seadusest vajalikud kontrollimehhanismid. «Kui seni pidi tööandja oskustöötaja Eestisse toomiseks tegema konkursi ja põhjendama tööturuametile, et sellistel tingimustel pole Eestis võimalik neid töötegijaid leida, siis nüüd seda korda enam ei ole,» selgitas ta. «Aga näiteks kui tööandja pakub siinsele keevitajale palgaks vaid mõni tuhat krooni, siis selle palga eest ta tõesti Eestist oskustöölist ei leia.»

Reformierakonda kuuluv Väino Linde leidis aga, et seadusmuudatusse on sisse kirjutatud tugevdatud kontrollimehhanism. Selle kohaselt saab välismaalasest oskustööline töötada Eestis viisa alusel vaid ministri ettepanekul ja siseministri otsuse alusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing