Ülo Toomsalu • 3. mai 2004 kell 6:10

Põhjarannik: Narva toidukauplus tõstab müntide maksjaile hinda

Narva kesklinna toidupoes peavad müntides maksjad tasuma viis protsenti rohkem kui paberraha omanikud.

Silt kassaaparaadi kõrval teatab, et müntides maksmisel võetakse tasu 5 protsenti ostusummast.

Firmale Põhja Kaubandus kuuluva ettevõtliku poe leti taga seisnud müüja-kassapidaja ütles, et juhtkond langetas otsuse lisatasu võtta seetõttu, et müntide deponeerimiselt arvelduskontole võtab pank viis protsenti summast, kirjutab Põhjarannik.

Münte koguneb selles poes aga palju, sest lähedal on õigeusu kirik, mille juures on palju almusepalujaid. Vaesed tulevad sellesse poodi kaupa ostma ja tekitavad nii spetsiifilisi probleeme. Spetsiifiline on ka hais, samuti võimalus nendesamade müntide kaudu haigestuda. Need ebamugavused aga maksavad.

Narva jurist Deniss Net?ajev seadis kahtluse alla kaupluse tegevuse õiguspädevuse: ?Tarbijakaitseseaduse 7. paragrahvi järgi kuulub müüja kohustuste hulka anda kauba maksumusest usaldusväärset infot. Teisisõnu peab kauplus kui juriidiline isik hinna määrama ning selle suurus ei tohi sõltuda sellest, kas ostja tasub paberrahas või müntides.?

Net?ajevi arvates on kulutused müntide deponeerimisele samas reas sularahata arvelduse kulutuste või näiteks kassaaparaadi lindi ostmise kuludega. See tähendab, et need on jooksvad kulud, mis on juba algselt

Kaupluse tegevuse mittevastavusest tarbijakaitseseadusele rääkis Põhjarannikule ka linnavalitsuse hinna- ja tarbijakaitsetalituse spetsialist Veera Leitsinger. Kaupluse algatusest teada saanud, võttis ta selle direktoriga ühendust ning too ütles, et silt on ainult ?ebamugavate? klientide peletamiseks ja tegelikult seda viit protsenti kelleltki ei võeta.

Hetkel kuum