Silva Männik • 12. mai 2004 kell 7:45

Citymarket avab Pärnus homme hüpermarketi

Pärnu kaubanduskeskuses ?Kaubamajakas? avatakse homme 25 miljonit krooni maksma läinud Citymarketi hüpermarket.

Kauplus on esimene uudse kontseptsiooniga Citymarket ja pakub ligi 60 000 erinevat toodet, teatas ettevõte.

Citymarketite direktori Riho Maureri sõnul on Pärnus vajadus hüpermarketi järele olemas. ?Kindlasti on siin külastatavusel olemas sesoonsed kõikumised, kuid vajadus suurema Citymarketi järele oli juba ammu olemas?, ütles Maurer. ?Arvestame keskmiselt vähemalt 5000 külastajaga päevas.?

Avatav Citymarket on 4500 m2 müügisaali pindalaga senisest Pärnu Citymarketist kolm korda suurem. Riho Maureri sõnul on uues hüpermarketis põhirõhk mitmekülgsel valikul toidu- ja tööstuskaupadel, samuti Citymarketi köögi tootevaliku laiendamisel. Pärnu Citymarketis pakutakse ligi 60000 eri kaubaartiklit, millest 45 000 on tööstuskaubad.

Kontseptsiooni muutus väljendub eelkõige kaupade väljapanekus ja kaupluste kujunduses, mille kohaselt kasutatakse eri osakondade tähistamiseks erinevaid toone ning tuuakse esile valitud kaubagrupid. Maureri sõnul järgitakse uut kontseptsiooni ka teiste rajatavate Citymarketite puhul.

Citymarket investeeris uue kaupluse ehitamisesse ligi 25 miljonit krooni. Pärnu hüpermarket annab tööd ca 100 inimesele.

Citymarketi turuosa 2004 a alguse EMOR-i uuringu kohaselt on 5,5%. Esimene Citymarket avati 2002. aastal Pärnus, seoses uue hüpermarketi avamisega suleti eelmine kauplus aprilli keskel. Hetkel on Eestis kuus Citymarketit, neist kolm hüpermarketit ning kolm supermarketit.

Soomes on 48 Citymarketit ja Lätis viis. Citymarketite omanik on Soome Kesko Food Ltd.

Hetkel kuum