Heidit Kaio • 18. mai 2004 kell 7:49

Kohalikud ettevõtjad: Haapsalu linn eelistab põhjuseta Elioni

Läänemaa IT-firmade väitel kohtleb Haapsalu linnavalitsus neid ebaõiglaselt, eelistades arvutihoolduse ja internetiühenduse pakkujana Elioni.

Lääne Elu käsutuses on linnavalitsuse e-kiri Haapsalu koolide, raamatukogu ja lasteaedade juhatajaile, mis käsib neil sõlmida netilepingu Elioniga. 7. mail dateeritud kiri nõuab EWNiga lepingu katkestamist ja uue lepingu sõlmimist alates 15. juunist.

'Oleme solvunud, et linnavalitsus ei ole korraldanud konkurssi ega andnud meile võimalust,' ütles Estonian Wireless Networki (EWN) juhataja Ago Lumeste, kirjutab Lääne Elu.

Haapsalu IT-firmad EWN, Tehnikasalong, Sivero ja Ago Bürootehnika saatsid linnavalitsusele protestikirja Elioni eelistamise vastu. Nende meelest tahab linnavalitsus avaliku konkursita anda Haapsalu koolide, lasteaedade ja muude linnaasutuste arvutihoolduse ja netiühenduse Elionile.

Protestijate arvates ei huvita linnavalitsust kohalike IT-firmade oskused ega teenused, eelistades osta aastas vähemalt pool miljonit krooni maksvat teenust välisfirmalt.

Küsimusele, kas linnavalitsus sõlmis Elioniga lepingu seetõttu, et viimane nõustus hakkama linna juubelipidustuste sponsoriks, vastas Haapsalu linnapea Teet Kallasvee: 'Sponsorlepingut ei ole me Elioniga sõlminud, mis ei välista, et võime sõlmida, aga seni on Elion vastanud eitavalt.'

Kallasvee sõnul on süüdistused alusetud. Ta ütles, et linnavalitsus korraldas vähempakkumise haldushoone arvutite hooldaja leidmiseks, selle võitis Elion. Seni tegi seda tööd palgaline arvutimees.

'Hoolduslepingu läbirääkimistel selgus, et Elion võib pakkuda odavamat ja paremat internetti,' ütles Kallasvee. Ta lisas, et linnavalitsus ütles internetilepingu EWNiga üles.

Eelmisel reedel Lääne Elule intervjuud andes väitis Kallasvee, et linnavalitsuse otsus netileping EWNiga üles öelda ei seo linna koole ega teisi Haapsalu omavalitsusasutusi.

Elioni Läänemaa kliendihaldur Peeter Turnau hinnangul on EWNi käes 60 ja Elioni käes 40 protsenti maakonna internetiturust. EWN tegeleb internetiühenduse müügiga, teised protestikirjale alla kirjutanud firmad aga arvutite ning arvutiprogrammide müügi ja hooldusega.

Hetkel kuum