8. juuli 2004 kell 8:54

Norra müüs 4,6 protsenti Statoili aktsiatest inveteerimispangale Lehman Brothers

Norra riik müüs 100 miljonit Statoili aktsiat ehk 4,6 protsenti aktsiatest investeerimispangale Lehman Brothers, teatab uudisteagentuur Bloomberg,

Ehkki aktsiate müügi hinda pole ametlikult teada hinnatakse selle väärtuseks kuni 10,4 miljardit Rootsi krooni. Pank müüb aktsiad edasi pensionifondidele ja teistele suurinvestoritele. Norra naftaministeeriumi teatel müüakse veel 17,65 miljonit aktsiat erainvestoritele.

Statoili aktsia on sel aastal kerkinud 18 protsendi võrra olles suurem kui PB (endine British Petroleum), mille hind on kerkinud sel aastal 7,2 protsenti ning Total SA, mille hind on nafta hinna tõusu tõttu kosunud esimesel poolaastal 7,5 protsenti.

?Aktsiate müügi ajastatus on hea,? lausus agentuurile investeerimispanga ABN Amro/Alfred Berg analüütik Ann Gjoen, kes soovitab oma klientidele aktsiat osta. Tema sõnul on aktsiapaki suurus väikseim, mida taolise tehingu korral oodanud oleks.

Sellega vähendas Norra valitsust oma osalust riigi suurimas ettevõttes 77,1 protsendini. Parlament on andunud valitsusele loa vähendada riigi osaluse kahele kolmandikule.

Riik on Norra suurim investor. Lisaks Statoilile on Norral suurosalused nafta- ja alumiiniumikompaniis Norsk Hydro ASA, telefonioperaatorfirmas Telenor ning Norra suurimas pangas Dn NOR.

Statoili aktsia hind on täna langenud 3,97 protsenti 84,75 Norra kroonile.

Hetkel kuum