Virumaa Teataja: AS Tiigi Keskus ostis Tamsalu Veskite vara

13. august 2004, 08:28

Tamsalus kahte elevaatorit omav Tiigi Keskus ostis eile pankrotistunud Tamsalu Veskite põhivarana veski ja jõusöödatehase koos raudteede ja kontorihoonega.

ASi Tamsalu Veskid pankrotihaldur Urmas Ustav avaldas rahulolu, et pankrotitoimkond suutis esimesena sõlmida lepingu ühe suurema ja olulisema objekti müügiks, kirjutab Virumaa Teataja.

Urmas Ustav ütles, et järgmise nädala jooksul selgub, kas jõutakse ka pankrotistunud ettevõtte ülejäänud vara ostu-müügilepingu sõlmimiseni.

Kokku tehti pankrotipesa vara enampakkumisele kaheksa pakkumist, neist üks kompleks sai kolm pakkumist, teine kaks ja ülejäänud kõik ühe pakkumise.

?Nüüd sõltub läbirääkimistest, kas jõutakse ka ülejäänute puhul müügini,? ütles Urmas Ustav.

Tartus registreeritud ASi Tiigi Keskus juhataja Uuno Lausing ei soostunud ütlema, millise summa eest nad kompleksi ostsid. Ta lisas, et ülejäänud varale nad pakkumist ei teinud.

Uuno Lausing rääkis, et esialgu läheb töö lahti vilja ladustamisel. ?Tööstuse koha pealt on asi veel veidi ebaselge, see on mõnede turuasjade taga,? ütles Lausing.

Seetõttu ei osanud ta täpsustada, millal inimesed tööle saavad. ?Praegu ei oska öelda ka tööd saavate inimeste arvu, kuid loomulikult ei jätka sellises mahus? rõhutas Lausing. Kokku töötas Tamsalu Veskites 180 inimest.

Lausing pidas positiivseks tõika, et nüüd kaob ära pikaks veninud kohtuvaidlus Tamsalu Veskitega. ?See lõputu kemplemine oli täiesti mõttetu ja häiris igapäevatööd,? tähendas ta. Üleval olnud paar-kolm kohtuasja lõpetatakse poolte kokkuleppel.

Vaidlus algas sellest, et Tamsalu Veskite juhi Aadu Jaansoo arvates ostis Tiigi Keskus ebaseaduslikult nende territooriumil asunud kaks vilja elevaatorit. Elevaatorid pandi müüki mõne aasta eest pärast Tamsalu Veskite eelkäija Tamsalu Terko pankrotti. Terko juhatajana investeeris Jaansoo elevaatorite tunnustamiseks ligi paar miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing