Ülo Toomsalu • 16. august 2004 kell 6:19

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Algselt tänavu juuniks valmima pidanud Kiikla lastekodu ehitus on vajamineva raha arvestamisel tehtud vea tõttu teadmata ajaks peatatud.

Kuigi Res Publica laupäevane volikogu kinnitas enam-vähem üksmeelselt tuleva üldkogu päevakorra, võib üldkogul tõsiseks võitluseks minna.

Pooleteise kuu pärast lõpeb mandri ja saarte vahelise praamiühenduse leping. Tänaseni puudub edaspidise suhtes igasugune selgus. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium saatis möödunud nädalal praegusele saarte liinide operaatorile Saaremaa Laevakompaniile (SLK) kirja, küsides, mis tingimustel firma jätkaks 1. oktoobrist liinidel opereerimist.

Kultuuriväärtuste ameti tellimisel alustas OÜ Tarrest eelmisel nädalal Tallinna Kaarli kiriku tornide põhjaliku remondiga, torne kandvaid puitkonstruktsioone pole 130 aastat vahetatud ning need on osaliselt kahjustatud.

Postimees:

Viimastel aastatel kahjumis olnud Baltika on inglannast tootearendaja abil madalseisust välja tulnud, asjaosaliste hinnangul on sellele kaasa aidanud ettevõtte investeeringud ja uue kaubamärgi Monton edu.

Kuigi valitsus põhjendas alkoholiaktsiisi tõstmise kava sooviga edendada rahva tervist, tunnistas rahandusminister Taavi Veskimägi, et asja taga on ka suundumus tarbimise maksustamisele.

Õppelaenusummade pidev kasvamine, koolitee katkestamised ja tööpuudus tudengite hulgas võivad kaasa tuua õppelaenuvõlglaste arvu suurenemise.

Omaaegne teletäht Ivar Vigla hakkab augusti lõpus toimetama Kanal 2 suurprojekti ? tunnipikkust uudistesaadet.

Hetkel kuum