Ülo Toomsalu • 15. oktoober 2004 kell 6:31

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Kuigi õhukeste telerite hind on sellel aastal tunduvalt odavnenud, pole nende läbimüügi hüppeline kasv veel Eestisse jõudnud, sest hind jääb enamikule inimestele veel kättesaamatuks.

Paljud EMT ja Tele2 kliendid on viimastel päevadel saanud sms-sõnumi, kus teatatakse, et inimene on võitnud 2500 krooni eest tasuta kõneaega firmalt Incom Service.

Kevadel algatatud Alexela Oili pankrotimenetlus võib ettevõttele peagi kasulikult lõppeda. Kohus otsustas kinnitada firma võlausaldajate kompromissi, mille tulemusena vähendatakse firma võlakoormat 98 protsendi võrra.

Kolmeaastase pausi järel taas linnapeaks valitud respublikaan Tõnis Palts ei hakka aasta enne valimisi eelmise võimu kohta komp-romiteerivat materjali otsima.

Postimees:

Eile Tallinna linnapea koha kaotanud Edgar Savisaar ennustab, et pööre Tallinnas toob võimukriisi kogu Eestis. «See, mida praegu Tallinnas näeme, on tegelikult vaid üks osa kavandatud plaanist. Kriis tuleb riigi tasandil,» ütleb Keskerakonna liider Postimehele.

Res Publica loodab, et pääs Tallinna koalitsiooni avab neile aasta enne kohalikke valimisi võimaluse veel mõnes linnas võimule tulla.

Keskerakondlasest Põhja-Tallinna vanem Enno Tamm kinnitas, et ei kavatse oma ametit hoolimata võimuvahetusest maha panna, samuti ei kiirusta ametist lahkuma Lasnamäe ja Kristiine linnaosa vanemad.

Erakõrgkool Lex peab arvukate puuduste tõttu hiljemalt kuue kuu pärast oma tegevuse lõpetama ning kõigile oma tudengitele uue õppeasutuse leidma.

SL Õhtuleht:

Linnapea kohalt kukutatud Edgar Savisaar lõpetas eilse õhtu Keskerakonna peakorteris ning lubas, et koalitsiooni tööd õõnestama ei hakka.

Juba aastaid Tallinna Laagna teele kavandatud kiirtramm võib parimal juhul tulla viie aasta pärast. «Kolm-neli aastat läheks aega Euroopa Liidult finantseerimistaotluse koostamiseks, aasta ehituste ja hangete jaoks,» ütleb respublikaan Toomas Tauts.

Hetkel kuum