• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Aasta õhtujuht on meediastaar Hannes Võrno

  Parima õhtujuhi väljaselgitamiseks viis Äripäev septembris üritusturundusfirmade ja ettevõtete seas läbi küsitluse, kus palus nimetada parimaid õhtujuhte. Enim kiidusõnu pälvis seekord Hannes Võrno.
  Erksa naljasoonega 35aastane Hannes Võrno, kes on hariduselt moekunstnik, ennast odavalt ja igale ettevõttele ei müü. Võrno puhul tuleb arvestada 10 000?15 000 krooni suuruse honorariga, kusjuures ennasttäis ärimeestest hoiab ta eemale.
  Hannes Võrno lemmikpublik on arstid, kes on kõige parema lastetoaga. ?Väike seltskond haritud arste on parim seltskond,? kinnitas Võrno. ?Kõige vähem meeldivad mulle aga pankade VIP-üritused, kus toimub sõna otseses mõttes sigade ette pärlite loopimine. Rikkaliku söögilaua taga lätsutavad ärimehed suhtuvad õhtujuhti ja ansamblisse kui toladesse, kes peavad neid lõbustama,? nentis Võrno.
  Õhtujuhi ametit on Võrno pidanud 15 aastat, kusjuures mälestused esimesest üritusest on tänaseni elavad. ?See toimus J. Tombi nimelises kultuuripalees, kus oli keskeriõppeasutuste õpilaste vabariiklik isetegevusülevaatus. Seal sain tuttavaks ka Eesti tantsumuusika lipulaeva 2 Quick Starti laulja Pearu Paulusega,? meenutas Võrno.
  Võrno tippaasta õhtujuhina oli 2001. aasta, kui tuli vedada 150 üritust. Kõik tähtsad pühad ? aastavahetus, jaanipäev jt ? möödusid töötähe all. Küll aga jõulud on Võrno alati kodus perega veetnud.
  Viimastel aastatel on Võrno õhtujuhina tagasi tõmbunud ning keskendunud oma üritusturundusfirma arendamisele. Õhtujuhiks saab Võrnot tellida peamiselt vaid tema enda firmast. Seda kinnitavad ka teised üritusturundusfirmad, et Võrno ei taha enam teistele ürituste korraldajatele tööd teha.
  Võrno sõnul on äraütlemise põhjuseks see, et publik tahab näha uusi nägusid. ?Umbes kümnest kutsest kuus lükkan tagasi. Üldjuhul esinen tuttavate juures. Kui aga on klient, kes on kindel, et tahab iga hinna eest just Võrnot, siis mõtlen tõsiselt järele, kas võtta pakkumine vastu,? ütles Võrno.
  Aastas veab Võrno umbes 30 üritust.
  EMT avalike suhete juht Kaja Pino sattus Võrno töö kirjeldamisel veidi hätta. ?Võrno on Võrno ja see ütleb kõik. Kindlasti on ta üks parimatest,? lisas Pino.
  Väga napilt jäi Võrnole alla möödunud aastal parimaks õhtujuhiks valitud Emil Rutiku, kes on samuti areenilt tagasi tõmbunud.
  Rutiku jäi vestluses kidakeelseks ja nentis, et tunnustus on tulnud varem tehtud tööde eest. ?Tänaseks olen ürituste juhtimisest kõvasti eemaldunud. Lihtsalt pole aega,? tunnistas Rutiku. ?Ega neid tungivaid pakkumisi nii palju ka pole. Näiteks sel suvel vedasin vaid ühte suvepäeva,? nentis Rutiku.
  Kokku on Rutiku õhtujuhi ametit pidanud neli aastat. Tippaegadel oli Rutikul kuus paar esinemist.
  Erinevalt Võrnost pole Rutikul publiku suhtes eelistusi. ?Ma pole kunagi publikul vahet teinud,? ütles Rutiku.
  Üritusturundusfirma Toimkond juhi Triin Lumi sõnul saab Emil Rutikule alati kindel olla. ?Temaga on lihtsalt hea ja turvaline ning alati leiame talle vajadusel ka uue rollimängu, et ei tüütaks ning ei muutuks laval üheülbaliseks. Rutiku saab hakkama iga rolliga ? nii kostümeerituna kui ka smokingus,? lisas Lumi.
  Ka Royal Service?i loominguline juht Mart Mikk tunnistab, et Emilist teeb konkurentsitult parima õhtujuhi suurepärane klapp iga sihtrühmaga, siirus, kiire reaktsioon, hea võõrkeeleoskus ning vähene eneseimetlus selle kõige juures.
  Kahele liidrile järgnesid Mart Mardisalu, Mart Sander, Marko Reikop, Tarmo Leinatamm, Marek Sadam, Sepo Seeman, Rohke Debelakk, Kalle Kõiv jt.
  Hannes Võrno plussideks on loomulikult tuntus (siit ka võimalus kõrgema hinna küsimiseks) ja sõnaosavus. Tänu viimasele universaalne mees, kuna suudab teha pulmaõhtuid kuni mis tahes presentatsioonide-pidudeni välja. Hea huumorisoonega ning improviseerimisoskusega. Neid kahte omadust läheb aga sageli vaja piinlike pauside või olukordade lahendamiseks.
  Kuivõrd ta ise on öelnud, et ei viitsi eriti enam õhtujuhtimisega tegeleda ? see oli ühes intervjuus ?, siis ta viimaseid tegemisi ei tea. Kui inimene aga seda öelnud on, võib tema puhul tekkida see risk, et ta hakkab õhtujuhtimistesse suhtuma kergekäeliselt, et ok, pappi saan, eks teen ära.
  Ma ei tea, kas nii ka tegelikult on, kuid seda arvan ja kardan ma tema puhul ise, et ta tunneb end nii kindlana ja tegijana, võib võtta tööotsi lõdvemalt ja vähesema ettevalmistusega kui varem. Aga loomulikult eri pruugi nii olla. See on lihtsalt oht, mis sellise suhtumise tagajärjel ilmneda võib ? jäädakse loorberitele puhkama ning pingutatakse vähem. Kuigi, andekas, nagu ta on, veab ta ürituse mis tahes ettevalmistusega kindla peale välja.
  Hannes Võrno on vaieldamatult oma ala professionaal. Kuna temale on see ettevõtlus, mitte haltuura, on ta ka 100%-liselt pühendunud ja mütsiga lööma ei lähe.
  Georg Otsa SPA avamisel valiti Võrno õhtujuhiks eelkõige selle pärast, et Võrno oli paljude kutsutud külalistega isiklikult tuttav. Eliidi üritustel on väga oluline, et õhtujuht oleks tuttav ja ei tekiks klassivahelist kompleksi ega taidlusmomenti.
  Hannes Võrno on tugev suhtleja ja loomulikult hea huumorimeelega inimene, ta on osanud oma töö pöörata heas mõttes suhtevõrgustikuks nagu ka mõned Eesti tippkokad.
  Ma arvan, et igasugune õhtujuhtimine pole Võrnole lemmiktegevus, ta on sellest ammu välja kasvanud. Samas nõudlus on metsik ja samamoodi on ka raha, mis talle pakutakse, et tule ja tee.
  Võrno puhu võib ka kindel olla, et ühte ja sama nalja ta ürituselt üritusele ei esita. Ta on selleks liiga professionaalne ja terav. Ta orienteerub hetkeolukorras väga kiiresti ja on verbaalselt väga tugev, seetõttu ta ei korda ennast ja ei ole labane.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Vastukaja: stopp välistööjõuga skeemitamisele!
Eesti ettevõtted peaksid naabrite eeskujul asuma värvatud tööjõu hankimise läbipaistvust ja korrasolekut kontrollima, kirjutab tööjõurendi ekspert ja tööjõurendiettevõtte Finesta juht Heikki Mäki.
Eesti ettevõtted peaksid naabrite eeskujul asuma värvatud tööjõu hankimise läbipaistvust ja korrasolekut kontrollima, kirjutab tööjõurendi ekspert ja tööjõurendiettevõtte Finesta juht Heikki Mäki.
Euroopa aktsiaturud on jõuliselt taastumas
Euroopa aktsiaturud on pärast eile toimunud kahe kuu suurimat langust taastumas, sest mure Hiina kinnisvaraarendaja Evergrande võimaliku pankroti pärast leevenes ning investorid kasutasid langust ostmiseks, vahendab Reuters.
Euroopa aktsiaturud on pärast eile toimunud kahe kuu suurimat langust taastumas, sest mure Hiina kinnisvaraarendaja Evergrande võimaliku pankroti pärast leevenes ning investorid kasutasid langust ostmiseks, vahendab Reuters.
Jah või Ei: ettevõtte RIA.com Marketplaces 15 küsimusega kõiki valdkondi hõlmav test
Mida sa tead e-residentsusest? Aga automüügist ja kinnisvarast? Ja investeerimisest? Vasta 15-le Eesti ettevõtte RIA.com Marketplaces küsimusele ja saa teada, milles oma teadmisi täiendada!
Mida sa tead e-residentsusest? Aga automüügist ja kinnisvarast? Ja investeerimisest? Vasta 15-le Eesti ettevõtte RIA.com Marketplaces küsimusele ja saa teada, milles oma teadmisi täiendada!
Grusiinist miljardär võtab kümneid miljoneid dividendi Eesti firma kaudu
Forbesi miljardäride nimekirja jõudnud Gruusia ärimees Mikheil Lomtadze on oma Eesti firma kaudu kümneid miljoneid dividendi võtnud.
Forbesi miljardäride nimekirja jõudnud Gruusia ärimees Mikheil Lomtadze on oma Eesti firma kaudu kümneid miljoneid dividendi võtnud.