Hariduse meede avatud ettevõtjatele

Tiina Samarüütel 19. november 2004, 00:00

Kuivõrd ettevõtjal on enamasti vähe aega projekti administreerimisega tegelemiseks, pakub mugavamat võimalust just partneri roll, sest projekti läbiviimise eest hoolitseb taotleja. Partneri ülesanne on täita temaga kokku lepitud tegevused viisil ja mahus, mis tagavad projektile püstitatud eesmärkide saavutamise.

Kutseõppeasutus töötab koostöös ettevõtjaga välja uue õppekava. Ettevõtja on projektis partner, kes vahendab eksperdikogemusi uute tehnoloogiate ja töökorralduse osas, pakub koolile oma praktikabaasi, vastutab praktikantide väljaõppe eest ettevõttes ning garanteerib võimaluse korral töökoha pärast edukat õppe lõpetamist. Kool esitab vastavale rakendusüksusele (SA Innove) taotluse struktuuritoetuse saamiseks ja positiivse otsuse saamisel alustab õppe läbiviimist ettevõtjaga kooskõlastatud kava alusel. Struktuuritoetus katab ka ettevõtte põhjendatud kulud, mis ta on teinud õppe läbiviimiseks.

Kui ettevõte soovib olla ise projekti koostaja ning rakendaja, peab ta arvestama täiendava omafinantseeringuga 15% ulatuses projekti abikõlblikust kogumahust ning järgima avaliku sektori vahendite kasutamisega seonduvaid tingimusi.

Koolitusfirma soovib pakkuda ametialast täiendkoolitust madala konkurentsivõimega töötavatele täiskasvanutele. Täiendkoolituse idee ja kontseptsiooni töötab välja koolitusfirma. Projekti elluviimiseks peab koolitusfirma leidma endale partneri avalikust sektorist, kes on valmis projekti finantseerima avaliku sektori panuse ulatuses.

Avaliku sektori finantseeringut pakuvad avaliku sektori asutused ja riigi hallatavad ettevõtted (k.a mittetulundusühingud ja sihtasutused).

Seega on meetme eesmärk suurendada inimeste konkurentsivõimet tööturul. Hariduse ja tööturu vahelise silla tugevdamisel ja meetme tegevuskavas kirjeldatud tegevuste elluviimisel on koostöö ettevõtjate ning koolitusasutuste vahel selles meetmes võtmetähtsusega.

Projekti rahastamine toimub Eesti riigi ja Euroopa Liidu koostöös. Eesti riik kinnitab projekti vastavust riiklikele prioriteetidele ning projekti jätkusuutlikkusele 25% omafinantseeringuga, millele ELi struktuurifondidest lisandub ülejäänud osa.

Meetme teine taotlusvoor käivitub 2004. aasta detsembris.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing