PM: Biodiislitehas alustab ülejärgmisel aastal

25. november 2004, 07:51

Kodumaisest rapsist aetud biodiislit võivad autojuhid paaki valama hakata veidi vähem kui kahe aasta pärast.

Eesti ettevõtjad allkirjastasid lepingu Saksa firmaga, mis paneb Jõgevamaale püsti tänapäevase tehase, kirjutas Postimees.

Veel selle aasta kevadel tegelesid biodiisli tootmisest huvitatud ärimehed lobitööga Toompeal, et saavutada biokütuseaktsiisivabastus, ja unistasid tehastest. Eile teatasid ettevõtjad, et lõid käed Saksa inseneridega tehase ehitamiseks. 2006. aasta septembriks peaks Jõgevamaale Painkülla kerkiv kütustehas andma esimese kütusepaaki valamiseks kõlbliku toodangu.

«Ostame maailma tunnustatuima tehnoloogia, analoogne tehas alustas äsja tööd Saksamaal,» lausus ASi Biodiesel nõukogu esimees Heino Harak. «Meie toodetava biodiisli kütteväärtus on kuni 5 protsenti madalam kui tavadiislil, aga mootori tervisele on biodiisel kasulikum, sest määrdeomadused on paremad.»

«Eesti põllumehele tahaks öelda, et praegu on õige aeg rapsitootmist alustada ? seal, kus võimalik,» sõnas Harak.

Haraku sõnul neelab Eesti esimene tänapäevane biokütusetehas niisama palju tonne rapsiõli kui toodab kütust. Rapsiõliga hakkab tehast varustama naaberettevõte Werol Tehased. Et riigile kuuluva Werol Tehaste tootmismaht ei ole praegu nii suur, peab see tootmist suurendama või puuduva koguse õli ostma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing