Märt Vooglaid: usun, et saaksin Tallinna Sadama nõukogu juhtimisega hakkama

Sirje Niitra 10. detsember 2004, 00:00

?Oleme minister Ansipiga seda teemat arutanud ja ma usun, et saaksin hakkama,? lausus Vooglaid. Tema hinnangul tegi eelmine nõukogu Eero Tohveri juhtimisel suure töö juba ära, pannes ettevõtet juhtima professionaalse juhatuse. ?Järgmisena tuleb veel sel aastal eelarve ära kaubelda,? lisas ta.

Vooglaid lubas, et juhul kui temast saab Tallinna Sadama nõukogu esimees, arutletakse edasi ka sadamatasude teemal. Ta ütles, et ehkki hääletas ka ise suvel nõukogus sadamatasude tõusu käsitleva otsuse poolt, pole ta täna kindel, kas see tagab sadamale pikaajalise jätkusuutliku kasumi. ?Me ei saa jätta arvestamata operaatorite ettepanekuid ja peame nendega kindlasti veel kord ilma emotsioonideta läbi rääkima,? lausus ta. ?Neile tuleb pakkuda kindlust tuleviku suhtes.?

Sadamatasude tõus tuleb Vooglaiu sõnul kindlasti, kuid kui suur ja millise ajavahemiku jooksul, pole veel kindel. Igal juhul tuleb aga tema sõnul käsitleda seejuures reisija- ja kaubatasusid eraldi.

Tallinna Sadama nõukogu juhi kohalt hiljaaegu tagasi astunud Eero Tohver ütles, et tegi seda isiklikel kaalutlustel, sest soovis keskenduda oma IT-äriga seotud ettevõtlusele. ?Kuna kõigega tegelemiseks jäi aega väheks, pidasin ausamaks keskenduda ühele tegevusele,? selgitas ta.

Kuigi Tohver märkis, et viimase aja vaidlused sadamatasude ümber tekitasid pingeid, polnud see tema väitel põhjus Tallinna Sadama juhtimisest kõrvaletõmbumiseks.

Oma võimaliku järeltulija kohta ütles ta: ?Olles ise Märdiga varem koos töötanud, arvan, et ta on sellele kohale väga sobilik kandidaat.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing