Fannie Mae vallandas tippjuhid

22. detsember 2004, 15:20

USA kinnisvaralaenude võlakirjadeks pakendaja Fannie Mae sundis kaks tippjuhti firmast lahkuma, vahendas Bloomberg.

Fannie Mae juhatuse esimees Franklin Raines ja finantsdirektor J. Timothy Howard sunniti lahkuma, kuna ettevõte võib olla sunnitud tagantjärele muutma kasumiaruandeid üheksa miljardi dollari (105 miljardi krooni) ulatuses.

Ettevõte varustab kinnisvaraturgu ressursiga. Pangad annavad eluasemelaene ja müüvad eluasemelaenuportfelle Fannie Maele, kes emiteerib pankadelt laenude ostmiseks võlakirjasid. Fannie Mae USA võlakirjaturul väga suur emitent.

SEC avastas uurimise käigus, et ettevõte derviatiivitehingute kajastamine ei vasta raamatupidamiseeskirjadele. Ettevõte kasutab derivatiive 900 miljardi dollari (10,5 triljoni krooni) suuruse portfelli intressimäärade kõikumise vastu kaitsmiseks.

Fannie Mae konkurent Freddie Mac vallandas eelmisel aastal oma juhtkonna vigade tõttu raamatupidamises.

?Mida kiiremini nõukogud tegutsevad, seda parem aktsionäridele ja suhtele regulaatoritega,? ütles Dreman Value Managememnti investeerimisdirektor David Dreman.

Raines asendatakse Fannie Mae tegevdirektori Daniel H. Muddiga. Mudd juhtis enne Fannie Maesse tööle asumist GE Capital Japani juhatuse esimehena.

Fannie Mae ja Freddie Mac kontrollivad umbes poolt USA 7,6 triljoni dollari suurusest eluasemelaenude turust.

Raines kaotas paljude investorite usalduse, kuna ta on 18 kuud rääkinud ja oktoobris USA kongressi ees tunnistanud, et ettevõtte raamatupidamine on korras.

Ühtlasi loobus Fannie Mae nõukogu audiitorfirma KPMG teenuste kasutamisest.

Regulaator Ofheo teatas eile, et ettevõte võib olla kasumite ümbervaatamise järel olla oluliselt alakapitaliseeritud. Fannie Mae ja Freddie Mac on kokku emiteerinud 1,7 triljoni dollari eest võlakirju, mida on enam, kui Prantsusmaal või Suurbritannial on võlgu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing